Tüp fiyatları yükselmeye devam ediyor

Ev ve işyerlerinin vazgeçilmezi olan enerji kaynaklarından olan mutfak tüplerindeki rekor  fiyat artışları dolar endeksli olarak yükselmeye devam ediyor. 

Tüp fiyatları yükselmeye devam ediyor
Yayınlama: 18.10.2023 12:33:01
82
A+
A-

Doğalgazın olmadığı yerlerde hayati önemi olan tüplerin küçüğü de büyüğü de zamlanırken, Batman’da büyük tüpün fiyatı 550 TL, küçük tüp de 110 TL oldu. Tüpçü esnafı,  enerji fiyatlarında yaşanan artışın yanı sıra dolardaki yükselişin tüp fiyatlarını ciddi bir şekilde etkilediğini belirtti. Tüp fiyatlarındaki artışlar, tüketicileri endişeye sevk ederken, vatandaşlar habire zam alan tüp fiyatları konusunda ne yapacaklarını şaşırdıklarını kaydetti.

BİR AYDA YÜZDE 10 ZAM…

Vatandaşlar, “Daha bir ay önce büyük tüpü 500 liradan alırken şimdi 550 TL olmuş. Doğalgaz imkanımız olmadığı için mecburen tüp kullanıyoruz. Tüp olmadan nasıl yemeğimizi yaparız? Zaten ekonomik şartlar ortada. İnsanların alım gücü azalmış. Özellikle maddi durumu iyi olmayan insanlar, aileler için bu kadar yüksek tüp fiyatları büyük bir mağduriyet oluşturmaktadır. Zaten doğalgaz yok, bir de tüp fiyatları bu denli çıldırtıcı rakamlara yükselince iyice çıkmaza giriyoruz. Ne zaman dolar yükselirse, enerji fiyatları artarsa, tüp fiyatları da artıyor. Hatta dolar yükselmese bile tüplere zam üstüne zam geliyor. Bu artışlar bütçemizi gerçekten kötü sarsıyor. 1 adet tüp 550 lira oldu. Küçük tüpler de keza zam almaya devam ediyor” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.