Yabancı öğrencilerden Milli Eğitim’e ziyaret

İspanya ve Romanyalı Öğrenci ve Eğitimciler İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

Yabancı öğrencilerden Milli Eğitim’e ziyaret
Yayınlama: 10.10.2023 16:51:46
230
A+
A-

Gültepe Ortaokulu tarafından hayata geçirilen Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında İspanya ve Romanya’dan 6 öğretmen 8 öğrenci, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret ettiler. Müdür Kurtaran, misafir öğretmen ve öğrencilere Batman eğitiminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kurtaran, projede Batman’ın yer almasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. İl Müdürümüz gerçekleşen ziyaretin sonunda öğretmen ve öğrencilere günün anısına kitap hediye etti.

Müdür Kurtaran, “Değerli misafirler ilimize hoş geldiniz, Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında bir süre önce öğrencilerimiz sizin ülkelerinize gelerek misafir olmuşlardı. Şimdi bu kapsamda siz ülkemize ve ilimize gelerek bizim misafirimiz oldunuz. İlimizin farklı yerleri ve mekanlarını gezme imkânı bulacak, yerel kültürümüz hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İlimize hoş geldiniz ve umarız burada keyifli bir zaman geçirirsiniz” dedi.

İspanya ve Romanya’dan Enjoyable Language Teaching Erasmus+ Projesi kapsamında kente gelen öğretmen ve öğrenciler, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kitap Okuma Noktası’nı da ziyaret ederek okuma noktasını gezip burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Avrupa’dan gelen öğretmen ve öğrenciler 9-13 Ekim tarihleri arasında Batman’da misafir olacaklar. Öğrencilere yabancı dil geliştirme, farklı bir ülke kültürünü tanıma, yeni insanlarla tanışma fırsatı sunan Erasmus programı aynı zamanda kültürel etkileşim, yurtdışı deneyimi, yeni arkadaşlıklar edinme, farklı ülkeleri görme imkânı veren ve özgüven kazanımı gibi kişiye birçok fırsat sunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.