Yanlış ‘ihbar’ panik yarattı!

Batman’da bir binanın teras katında yangın çıktığı yönünde ihbar alan itfaiye ekipleri, 5 araçla verilen adrese gelince, çıkan dumanın yangından değil de, mangal yakmadan kaynaklı olduğu anlaşıldı.

Yanlış ‘ihbar’ panik yarattı!
Yayınlama: 18.10.2023 12:34:12
62
A+
A-

Yaşanan ilginç gelişme önceki akşam 19.15 sularında Bahçelievler mahallesi Yıldırım sokakta yaşandı. Sokaktaki 8 katlı bir binadan dumanların yükseldiği ile ilgili ihbar alan itfaiye ekipleri, 5 araçla beraber ivedi bir şekilde yangın çıktığı iddia edilen binanın önüne geldi.

Hemen harekete geçen itfaiye ekipleri olayın esas nedenini çok geçmeden ortaya çıkardılar. İtfaiye ekipleri, yaptıkları inceleme sonucu, binada ikamet eden birinin,  binanın teras katında mangalda et pişirmesinden dolayı ortalığa dumanların yayıldığını tespit etti. Yanlış ihbardan dolayı adrese akın eden itfaiye araçları, gerçeğin anlaşılması üzerine tekrar geri dönerek müdürlük alanına hareket ettiler. Bazı görgü tanıkları,  kısa bir süre önce yine aynı sokaktaki binada çıkan yangının, tekrar aynı binada yangın çıktığı zannına yol açtığını kaydettiler. Alınan bilgiye göre, civardaki binada oturan bir vatandaşın, terastan yükselen dumanların yangından kaynaklandığını zannederek, panikle itfaiyeye yanlış yangın ihbarı verdiği öğrenildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.