‘Yetim ve muhtaçlara umut ol’ kermesine davet

Umut Kervanı tarafından Batman’da yetim ve muhtaç aileler yararına “Muhtaçlara umut ol” temasıyla düzenlenecek ve 5 gün devam edecek olan kermese tüm halk davet edildi.

‘Yetim ve muhtaçlara umut ol’ kermesine davet
Yayınlama: 05.10.2023 13:36:34
68
A+
A-

Umut Kervanı, yetim ve muhtaç aileler yararına “Muhtaçlara umut ol” temasıyla Batman’da 5 gün sürecek kermes düzenliyor. 6-10 Ekim’de saat 10.00 ila 20.00 arasında Atatürk Parkı yanında yapılacak kermese tüm Batman halkı davet edildi. Umut Kervanı Batman Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Teymur, yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirdikleri kermesi yetim ve muhtaç aileler yararına düzenlediklerini söyledi. Kermeste yardım severlerin yapacakları sıcak ev yemekleri, tatlı, hediyelik eşya, giyim ve muhtelif eşya çeşitlerinin satılacağını belirten Teymur, tüm halkı kermese katkı sunmaya davet ettiklerini ifade etti.

KERMES 5 GÜN DEVAM EDECEK

Teymur, “Batman Umut Kervanı olarak her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ‘Yetim ve muhtaçlara umut ol’ temasıyla kermes düzenliyoruz. Bu sene de düzenleyeceğimiz kermesimiz 6 Ekim Cuma günü başlayıp, 10 Ekim Salı gününe kadar devam edecektir. Kermesimiz Batman merkez Atatürk Parkı yanında olup 5 gün sürecektir. Kermesimiz sabah saat 10.00’da başlayıp akşam saat 20.00’ye kadar açık olacaktır.” dedi.

 

“ÇAĞRIMIZA KULAN VERİN”

Kermese katkı sunmak isteyen hayırseverlerin her türlü ev eşyası, giyim, ayakkabı, mobilya, halı, gıda, yiyecek, içecek ve tatlı çeşitleriyle bağışta bulunabileceğini vurgulayan Teymur, şöyle devam etti: “Başta Batman halkı olmak üzere iş adamlarımız, esnafımız, STK’larımız ve zanaatkârlarımızı bu kermesimize destek olmaya davet ediyoruz. Kermesimizde elde edeceğimiz geliri yetim ve muhtaç ailelere bağışlayacağız. ‘Yetim ve muhtaçlara ol’ çağrımıza kulak verin. Bu onların yüzünün gülmesine vesile olacak ve bu da sizlere ahiret azığı olarak geri dönecektir. Bu vesileyle şimdiden kermesimize katkı sunan ve destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.