Aydın Nazilli zeytinleri Batman’da

Aydınlı bir zeytin üreticisi panelvan aracına yerleştirdiği zeytin ve zeytin yağlarını Anadolu’yu gezerek vatandaşlara uygun fiyata satıyor. 

Aydın Nazilli zeytinleri Batman’da
Yayınlama: 09.11.2023 16:21:15
128
A+
A-

Zeytin üretip satışını yapan esnaf, Batman’da da yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Zeytin üreticisi , “Zeytinlerimizin kilosu 100 TL, kutudaki iki kiloluk olanlar da 150 TL’dir. 5 litrelik zeytin yağlarımız da 750 TL. Bunlar kendi malımız ve memleket memleket gezip ürünlerimizi satıyoruz. İşimiz bu” dedi.

“ÜRÜNLERİMİZİN TAMAMEN DOĢAL”

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ürettikleri zeytinlerinin tadının çok güzel ve az tuzlu olduğunu belirten zeytin üreticisi, “Zeytinlerimiz tamamen doğaldır. Tabii zeytin de tuzsuz olmaz, çünkü zeytinin ilacı, gıdası tuzudur. Aracımızla genelde Güneydoğu Anadolu bölgesi, Siverek tarafı, Erzincan, Tunceli gibi bölgelere gidiyoruz. Şimdi de Batman’dayız” dedi.

“ZEYTİN FİYATLARIMIZ UYGUN”

Zeytin ihracatı yapan arkadaşlarının da olduğunu kaydeden Aydınlı zeytinci, “Romanya, Almanya gibi dış ülkelere zeytin ihracatını yapan arkadaşlarımız var. Zeytinlerimizin fiyatı gerçekten çok uygun. Mesela zeytin yağlarımız da tamamen doğal ve lezzetli. Zaten ürünlerimiz çok rağbet görüyoruz. Daha önce de Batman’a gelmiştik. Zeytinlerimizi alıp tadanlar zaten tadını, kalitesini iyi bilirler. Anadolu’nun birçok memleketini bu şekilde gezerek, yöremizin lezzetli zeytin ve zeytinyağlarını vatandaşların ayağına kadar getiriyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.