“Bizi dirilten Filistin ve Gazze oldu”

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, 7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı Operasyonunun, Müslümanları gafletten uyandırdığı söyledi.

“Bizi dirilten Filistin ve Gazze oldu”
Yayınlama: 07.11.2023 13:46:21
20
A+
A-

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, partisinin Kayseri İl Başkanlığı kongresine katılarak bir konuşma yaptı. Hükümetin, işgalcilerle ilişkilerinde istenen adımı atamadıklarını belirten Ramanlı, “Filistinli kardeşlerimiz onların yanında, omuz omuza, onlarla birlikte siyonistlere karşı savaşmamızı elbette hak ediyorlar. Ama onların öyle bir talebi de yok. Kahramanların sözcüsünü neredeyse her akşam dinliyoruz. ‘Bizimle gelip savaşmanızı istemiyoruz, zaten sizler adına biz savaşıyoruz’ diyorlar. ‘Kudüs’ü savunmanızı da beklemiyoruz, onu da biz üstlendik’ diyorlar. ‘Silah gönderin de demiyoruz, biz kendimize yeteriz’ diyorlar. Adeta yüzümüze şamar üstüne şamar vururcasına, ‘Ne kadar da acizsiniz, Refah Sınır Kapısı’ndaki insani yardımların sivillere ulaşmasını da mı yapamıyorsunuz?’ diyorlar. İşte bu, bizi kahreden noktadır. 57 tane İslam ülkesi var; orada açlığa, susuzluğa, elektriksizliğe mahkûm edilmiş 2 buçuk milyondan fazla kardeşimiz var. Ve onlara bir tas su verecek imkândan da yoksunuz. Biz kahrolmayalım da kimler kahrolsun” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK OLARAK ÇÖKERMEYE GAYRET EDEBİLİRİZ”

Partisinin boykot çağrısını yenileyen Ramanlı, konuşmasının devamında, şunları söyledi: “Zalimler sadece ve sadece güçten anlarlar. Bir de siyonistlerin bir özelliği var, dünyayı ve hayatı çok severler. Bakın bütün sivil toplum kuruluşlarımız, partilerimiz boykot çağrısında bulunuyor. Hepimiz bu boykotun bir neferi olabiliriz. Hiç olmazsa onları ekonomik olarak çökermeye gayret edebiliriz. Etmeliyiz de. İnşallah bunu da başaracağız. Siyonistlerin mallarını satanları da boykot edeceğiz ki onlarla beraber batıp gitsinler. Bizim kardeşlerimize kurşun atanları, bomba yağdıranları parası ile destekleyenler, bizden değil destek, yüz bile bulamasınlar.”

“ŞEHADETİ GÖZE ALDILAR”

7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı Operasyonu’nun, Müslümanları gafletten uyandırdığını hatırlatan Ramanlı, “Şu da bir hakikat. Gazzeli kardeşlerimiz bu mücadeleyi verme kararı aldığında her şeyi göze almışlardı. Öyle de ifade ediyorlar. Öldürülmeyi, bombalanmayı, açlığı, susuzluğu, şehadeti göze aldılar. Gazzelilerin kaybedecek hiçbir şeyi yok. Onlar bu savaşa hazırlıklıydı ama maalesef biz hazırlıksızdık. Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerinin çoğu, yavaş yavaş israil ile o sözde normalleşme adı altında ilişki geliştirmeye, kendi gemisini yürütmeye, ekonomisini toparlamaya, Yahudi lobisine şirin görünmeye çalışıyordu. Bütün İslam âlemi gaflet içerisindeydi ve 7 Ekim sabahı bu direnişe uyandığında adeta hepimiz gafil avlandık. İtiraf edelim, hepimiz dünyaya dalmış ve asli vazifemizi adeta unutmuştuk. Bizi dirilten, bizi uyandıran yine Filistin oldu, Gazze oldu.” diye belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.