“Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir”

Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımına tepki gösteren Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor?” diye sordu.

“Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir”
Yayınlama: 09.11.2023 16:26:08
66
A+
A-

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımına tepki gösterdi. Bir aydan fazla bir süredir siyonist işgal rejiminin Gazze’de yaptığı katliamın konuşulduğunu belirten Ramanlı, “10 binden fazla insan katledildi, şehit edildi. Maalesef bunların çoğu çocuk ve kadın… Dünya bu katliama halen sesini yükseltmiş ve müdahale etmiş değil. Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor? Daha kaç bin çocuğun katledilmesi, kaç bin kadının enkaz altından çıkarılması gerekiyor? Kaç mahallenin yok edilmesi gerekiyor? Kaç binanın yerle bir edilmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

“İŞGAL REJİMİNE YAKIT TÜRKİYE’DEN Mİ GİDİYOR”

Siyonist işgal rejimine ait savaş uçakları için yakıtın Türkiye’den gönderildiği iddialarına ilişkin ise Ramanlı “Geçtiğimiz hafta gündeme getirmiştik ama halen kamuoyu nitelikli bir biçimde, doyurucu bir biçimde bilgilendirilmedi. Gerçekten de siyonistlerin kardeşlerimize attığı bombaların kullanıldığı uçakların yakıtları ülkemizden mi gidiyor? Yoksa gitmiyor mu? Halen kardeşlerimizi açlığa, susuzluğa mahkûm eden siyonist rejimin gıdası bizim ülkemiz üzerinden mi gidiyor yoksa gitmiyor mu? Kamuoyu bu konuda bilgilendirilmelidir” dedi.

“YEGANE HÜKÜMET HAMAS’TIR”

“Hükümete çağrımızı bir kez daha yineliyoruz. Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir.” diyen Ramanlı “Ramallah’tan, Batı Şeria’dan işgale karşı etkili bir direniş göstermelerini artık hiç kimse bekleyemez. Bir mahalleden diğer mahalleye gitmek için bile siyonistlerden izin almak zorunda kalan Filistin yönetiminin, bu işgale karşı net tavır sergilemesini de mücadele etmesini de beklemek ham bir hayalciliktir. Bugün bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü Filistin Devleti içerisinde koruyabilen yegâne alan Gazze’dir. Yegâne hükümet HAMAS’tır. 57 İslam ülkesi var, Filistinli kardeşlerimize neredeyse hiçbiri bir tas su bile verecek kudret ve iradede değildir. HAMAS’ın etkisizleştirilmesi demek Filistin’deki son kalenin düşmesi demektir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.