“Gazze’yi Batman’ın gündemi haline getireceğiz”

HÜDAPAR Merkez İlçe Başkanı Cihat Altun, teşkilatıyla beraber gazetemizi ziyaret ederek karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

“Gazze’yi Batman’ın gündemi haline getireceğiz”
Yayınlama: 08.11.2023 14:48:44
Düzenleme: 08.11.2023 17:13
99
A+
A-

Başkan Altun’a Medya Tanıtım Birimi Başkanı Muhammed Enes İmir, Merkez İlçe Sekreteryası Uğur Aksoy, Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Ahmet Velioğlu ve Sosyal İşler Başkanı Abdullah Demir eşlik etti. Yaklaşık bir ay önce merkez ilçe olarak bir kongre gerçekleştirdiklerini belirten Altun, basın turu kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldiklerini kaydetti. Genel seçimlerden sonra şuan şu anda Türkiye’de Gazze’nin gündemde olduğunu belirten Altun, “Biz de çok yoğun bir şekilde bu gündemin parçası olduk. Gazze gündemi ile yoğun bir mesai harcıyoruz. Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla, Pazar günü saat 13.00’de Batman’da eski Farabim Hastanesi yanında büyük bir miting yapacağız. Bunun için resmi başvurularımızı yaptık ve gereken iznimizi de aldık. Gazze’nin gündemini Batman’ın da gündemi haline getirmek istiyoruz. Orada can veren günahsız-suçsuz çocukların gündeminin Batman’daki gündem de olmasını istiyoruz. Halkın bu dertle dertlenmesini ve sivil toplum kuruluşlarının bu anlamda hassasiyet göstermesini istiyoruz” dedi.

“BİR VEKİLLE TEMSİL EDİLİYORUZ”

HÜDAPAR bir sene öncesiyle bugün arasında Batman özelinde fark olduğunu söyleyen Başkan Altun, “Çünkü artık Batman’da bir vekille temsil ediliyoruz. Vekil beyin de kendi çalışmaları oluyor. Batman’ın gündemini meclise taşıdığı ve orada dile getirdiği basın açıklamaları, dile getirdiği mevzular oluyor. Açıkçası biz merkez ilçe olarak bu anlamda kendimizi şanslı da hissediyoruz. Çünkü bu anlamda vekil bey bize bir alan açtı. Yani insanlarla diyaloglarımız, insanlarla irtibatımız ve vatandaşlardan partimize çok yoğun talepler geliyor. Vatandaş, vekil beyin vasıtasıyla acaba bir şeyler yapabilir miyiz derdinde. Biz de bu manada hem bu taleplere cevap verebilmek hem de açıkçası HÜDA PAR’ın misyonu ve vizyonunu da topluma tanıtmak ve götürmek istiyoruz. Dolayısıyla bu manada kendi yükümüzün ağırlaştığını ama önümüzün de açıldığını düşünüyoruz. Vekil bey Batman’da gerçekten çok yoğun bir uğraşın içerisinde. Biliyorsunuz, seçilir seçilmez bütün kurumları ziyaret etti. Önce hizmet veren kurumları, sonrasında da hizmet alan kurumları tek tek ziyaret etti. Karşılıklı sorun ve sıkıntıları tespit ediyoruz. Sonrasında da eğer gayemiz hâsıl olursa, gerçekleştirebilirsek, biz hizmet alan sektörlerin ve hizmet veren sektörlerin yan yana aynı masada buluşturmak istiyoruz. Varsa tıkanan bir problem ya da olması muhtemel, müdahale edilebilecek sorunlar varsa, bunları da gidermek istiyoruz” dedi.

“VEKİL BEY BİZİM İÇİN BİR ŞANS”

Vatandaşların problemlerinin çözümü noktasında toplumun tüm kesimlerinde öncelikle ‘insan’ mefhumunu öncelediklerinde sorun ne olursa olsun bunu giderecek bir mercii olarak kendilerini gördüklerini kaydeden Altun, “Vekil bey vasıtasıyla şuan bize bir fırsat da doğmuş durumda. Vekil bey kurumlarla görüşüyor, kurumlardan brifing alıyor. Bu manada ihtiyaç hasıl olduğunda belki talimat da verebiliyor. O yüzden partimiz olarak öncelikle kendimiz için bir şans olarak görüyoruz. İnsanlara hizmet etmek bizim öncelikli gayemizdi ve şuan bunun için kapı açılmış oldu. Aynı zamanda şöyle bir algı vardı; ‘Batman sahipsizdir’, ‘Batman, sorunlarıyla ilgilenilmeyen bir şehir haline geldi’ şeklinde bir algı hakimdi. Gerçekten de halledilmeyen bazı yerel sorunlarımız vardı. Vekil beyin de bu anlamda, bu tıkanıklığı ve bu sekteyi gidermek için bir şans ve fırsat olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.