Gençlerin eylemi dünyada ses getirdi!

HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları’nın organize ettiği İsrailli markalara yönelik protesto ve boykot çağrıları dünya gündemine girdi.

Gençlerin eylemi dünyada ses getirdi!
Yayınlama: 07.11.2023 13:49:36
131
A+
A-

Batmanlı gençlerin gerçekleştirdiği işgal rejimi mallarını boykot etkinliği dünya gündemine girdi. HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları’nın organize ettiği İsrailli bir markaya yönelik protesto gösterisi, yaklaşık 1 milyon takipçisi bulunan ‘Kudüs Haber Ağı’ isimli sosyal medya hesabı tarafından alıntılandı. Türkiye’de İsrail menşeli firmalara ve ürünlere yönelik yapılan protestoların bir örneği olarak sunulan Batman’daki etkinlik, “Basında çıkan haberler: Türkiye’nin Gazze’de sivillere ve çocuklara karşı işlediği suçların ardından işgal mallarını boykot etmeyi teşvik eden bir gösteri” olarak servis edildi.

SES GETİREN EYLEM!

HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları’na mensup bir grup genç, kentin en büyük AVM’si önünde bir protesto eylemi gerçekleştirmişti. ‘İçtiğin kahvenin içinde bebek kanı var, kahrolsun İsrail!’ yazılı pankartlarla Batman Park önünde stand açıp eylem yapan HÜDA PAR üyesigençler, trafik ışıklarında israil mallarını boykot broşürleri dağıttı. Stand ile halkı boykot konusunda bilinçlendirme amacıyla eylem yaptıklarını belirten Gençlik Kolları Başkanı Burak Demir, “Siyonist rejime destek veren firmalar var. Biz de o firmaları ifşa ediyoruz. Bu firmalara paramızın gitmesini istemiyoruz. Bu konuda bilinçlendirme ve duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Katillerin firmalarına ve katillere destek olmayalım. ‘Kahve bizden!’sloganıyla stantlarımızda ücretsiz kahve ikramında bulunuyoruz. El ilanı ve görsellerle bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Bu firmalara verilen paralar, Filistin’deki kardeşlerimize bomba olarak yağıyor. Elimizden gelen gayret, boykotu halka yaymaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.