Halk oyunları ekibine Vali Canalp’ten destek

Ağrı ilinde yapılan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği yarı finallerde bölge şampiyonu olarak finale kalan Halk Oyunları ekiplerine Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp yine sahip çıktı.

Halk oyunları ekibine Vali Canalp’ten destek
Yayınlama: 08.11.2023 14:22:29
139
A+
A-

Türkiye finallerine katılmamayla karşı karşıya kalan ekiplerin sesine kulak veren Vali Ekrem Canalp, “Kültürümüzün yaşaması, gelişmesi ve yarınlara aktarılması için Halk Oyunları ekiplerimizi önemsiyor ve destekliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sporcu evlatlarımız için ne yapsak az. Yarı finallerdeki başarılarından dolayı ekiplerimizi ve kıymetli hocalarını tebrik ediyorum. Türkiye finallerinde üstün başarılar diliyorum.” dedi.

“BÖLGEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Grup ve finallere katılım sağlayan Halk Oyunları kulüplerinin Başkanları adına açıklamada bulunan Osman Seyrek, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e minnettar olduklarını belirterek şunları söyledi; “Sayın Valimiz hem gruplarda, hem de final yarışmaları öncesinde verdiği maddi ve manevi destekle bizleri mutlu etti. Sayın Valimizin desteğiyle finallere gönül rahatlığıyla gideceğiz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın Valimiz üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Bizler de final yarışmalarında ilimizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil etmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah hedeflediğimiz derecelerle ilimize geri döneriz. Halk Oyunları kültürünü ve sanatını ileriye taşımak için yeni adımlar atacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.