“Herkes için büyük bir ayıp”

HÜDA PAR Mardin 4’üncü olağan il kongresinde konuşan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Gazze konusunda henüz somut bir adım atılmamış olmasının herkes için büyük bir ayıp olduğunu, hükümetin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

“Herkes için büyük bir ayıp”
Yayınlama: 20.11.2023 14:21:23
34
A+
A-

“İNSANLIK İNFİAL HALİNDE”

“İslam âlemi olarak Gazzeli kardeşlerimize zulmeden siyonistlere dur diyemiyorsak, bize yazıklar olsun” diyen milletvekili Ramanlı, “Bir aydan fazladır maalesef Filistinli kardeşlerimiz, Gazze’deki bacılarımız ve çocuklar birmuhasara bir abluka altında ve her gün bombalarla katlediliyorlar. Üstelik bütün dünyanın gözleri önünde yaşanıyor bu katliamlar. 60’a yakın İslam ülkesi var. İki milyara yakın Müslüman var. Lafa geldiğinde aslan kesilen, lafa geldiğinde cüretkâr lafa geldiğinde kabadayı, lafa geldiğinde her şeyi yapabilecek güce sahip olan İslam ülkeleri. Bir avuç kardeşine bir bardak suyu yetiştiremeyen İslam ülkelerine ne olsun. Birliğini muhafaza edemeyen İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT), dünyayı harekete geçiremeyen bu teşkilata ne olsun? O teşkilatı oluşturan İslam ülkeleri, ey hükümetlerimiz, ey bizler adına o teşkilatta yer alanlar, somut adım attıramıyorsanız kendi teşkilatınıza, sizlere ne olsun. Ey hükümetlerimiz! Filistinli kardeşlerimiz için somut adımlar atamıyorsanız ne olsun size? Ve Ey Bizler! Türkiye’de yaşayan Müslümanlar, yapabildiğimiz sadece ve sadece meydanlarda boy göstermek ve o da cılız. Emin olun bizim topladığımız kalabalıkları bizim doldurduğumuz meydanların 10 katını Londra’dakiler dolduruyor, New York’takiler dolduruyor, diğer Avrupa başkentindekiler dolduruyor. Çünkü insanlık zaten infial halinde.  Ancak bütün devletler bütün kuruluşlar imkân yetki asker silah olanak sahibi olanlar yarısından fazlası siyonistleri alkışlıyor gerisi onlara karşı duruyor. Bunlar bize yakışıyor mu? Eğer biz 2 milyar İslam âlemi olarak 2 milyondan biraz fazla Gazzeli kardeşlerimize zulmeden siyonistlere dur diyemiyorsak, bize yazıklar olsun. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?” dedi.

“VİTES BÜYÜTMEMİZİN ZAMANI GELDİ”

14 Mayıs seçimlerinin HÜDA PAR için bir dönüm noktası olduğunu belirten Ramanlı, “14 Mayıs Hür Davamız için bir dönüm noktasıydı. Artık bizim için 14 Mayıs öncesi ve sonrası var. 14 Mayıs öncesindeki çalışmamızı ve gayretimizi biraz daha yükseltmemiz gerekiyor. Artık vites büyütmemizin zamanı geldi. 14 Mayıs’ta Rabbimizin bize vermiş olduğu nimeti boşa çıkarmaya hakkımız yok. 10 yıl boyunca sesimiz duyulsun istedik.  Bu memleketin sevdalısı olduğumuzu bu milletin menfaatini düşündüğümüzü, kendi menfaatimizden önce bile kendimiz muhtaç olduğumuz halde, kendimizi bir tarafa bırakıp Milletin derdiyle dertlendiğimizi bilsin istedik. Ama sesimizi emin olun yeteri kadar duyuramadık. Belki maddi imkânsızlıklardan, belki sayımızın azlığından, ama daha çok bize düşmanlık edenlerin gayretleri yüzünden biz sesimizi duyuramadık. Ama 14 Mayıs bizim için sadece Türkiye’de değil bütün dünyada sesimizi duyurabilmenin imkânı haline geldi. Önümüzde çok kıymetli bir 5 yıl var.  Ama bu 5 yılında daha bugün itibariyle yüzde 10’unu tükettik. Seçimin üzerinden 6 ay geçti. Bizim kaybedecek değil ayımız, değil haftamız, bir saatimiz bile yok.  Hepimiz Üstad Bediüzzaman’ın ifadesiyle, ‘Madem manevi bir şirketin ortaklarıyız; hepimiz birbirimizin hayrına inşallah çalışacağız. Gayretlerimizi yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.