Kozluk Gençlik Spor yönetimi Petrolspor’u kahvaltıda ağırladı

Birinci Amatör Liginde mücadele eden  Kozluk Gençlik Spor’un yeni başkanı  Mansur Onuk,  Batman Petrolspor teknik heyet, futbolcu ve bazı yöneticilerini kendi  işletmesi olan Moon Cafe’de kahvaltıda ağırlayarak jest yaptı.

Kozluk Gençlik Spor yönetimi Petrolspor’u kahvaltıda ağırladı
Yayınlama: 02.11.2023 14:18:54
228
A+
A-

“FUTBOLCULARLA KAYNAŞMAK GÜZEL VE KEYİFLİ”

Petrolspor ile  bir araya  gelmeyi daha önce planladıklarını ama bugüne nasip olduğunu kaydeden Kozluk Gençlik Spor  Başkanı Mansur Onuk, “Takımın şehirle, halkla bütünleşmesi adına güzel bir atmosfer oldu.  Hem kulüp başkanı olmam vesilesiyle hem sporu sevmem hem de Petrolspor’un ilimizdeki en büyük kulüp ve başarısına odaklandığımızdan dolayı bu birlikteliği sağladık.  Futbolcularla kaynaşmak, onları görmek, isteklerini alabilmek güzel, anlamlı ve bir  o kadar da keyifli” dedi.

“ TAKIMI HALKLA, ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞTİRMEK ÖNEMLİ”

Petrolspor’u halkın içine adapte edebilmek, şehirle bütünleştirmenin önemli olduğunu kaydeden Onuk, “ Özellikle halkın desteğini ben de kulüp başkanı olarak çok hissediyorum.   Gerek kurumlar olsun, iş insanları veya esnaflardan bu desteği yanımda hissetmesem, benim götürebildiğim kısım sadece bir yere kadar olur.  Petrolspor’un bence hakkı 3.lig değil, daha üst liglerde olması gerekir. 2.lige çıktığı zaman da, bana göre en azından oraya demir atmasını bilmeliydi. Düşmesi bence kötü bir durum oldu. Çünkü başarı gelince sahipleniyorsun. Maalesef bunu seviyoruz. Yani başarı yoksa takip etmiyoruz ama başarılı olduğu zaman bütünleşiyoruz” dedi.

“SENEYE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDECEĞİZ”

Seneye  takım olarak isim değişikliğine gideceklerini  belirten kulüp başkanı Onuk, “ Bu sene takımımızın ismi aynen kalacak ama seneye Kozluk Sportif Faaliyetler Spor Kulübü  ismiyle hizmet edeceğiz.  Biz inşallah  bütün spor dallarında   faaliyet göstereceğiz. Kısa vadede başarılı olmak için dışarıdan futbolcu alabilirdik ama biz altyapımızdan çıkaracağımız futbolcularla mücadele edeceğiz. Futbolcularımızın hepsi de Kozluk altyapısında yetişen futbolcular. Ayrıca başarı bu sene mi gelir, iki sene, 10 sene sonra mı gelir, hiç önemli değil, tek amacımız dışarıya bağımlı olmadan kendi altyapımızdan futbolcu çıkarmaktır. Hedefimiz de 3. Ligdir. Neden olmasın?” dedi.

“FUTBOLCU YETİŞTİRECEĞİZ”

Takımın başına getirilen ve yıllarca gerek futbolcu gerekse de teknik anlamda  Batman sporuna katkı ve emek sunan  Burhan Kaynak, “  Ben zaten yıllarca Petrolspor’da görev yapmış bir  hocayım. Altyapısından da çok yetenekli futbolcular yetiştirdim. 20 yıla yakın orada çalıştım, emekli oldum, daha sonra ayrıldım. Bir ara BAL Ligindeki 72 belediye Sporu çalıştırdım.  Şimdi de Kozluk Gençlik Spor’un başındayım. Amacım Kozluk’taki yetenekli sporcuları bulmak. Orada iyi bir altyapı oluşturacağız. 14-15-16-17 veya 18 yaşındaki yetenekli gençleri keşfedip takıma kazandıracağız. Yani futbolcu yetiştireceğiz” dedi.

 

“PETROLSOR’UN HAKKI SÜPER LİG”

Petrolspor’un her zaman kırmızıçizgileri ve sevdikleri bir kulüp olduğunu kaydeden 65 yaşındaki deneyimli hoca Burhan Kaynak, “ Petrolspor’un her zaman iyi olmasını isteriz. Geçen sene talihsiz bir şekilde 2. ligden düştü. İnşallah tekrar bu sene 2.lige, ardından da 1.lige çıkar. Petrolsor’un şuan Süper Ligde oynaması lazımdı. Kapasitemiz var. Baktığınız zaman Batman’ın nüfusu da epey ilerlemiş. Bir örnek vereyim, 5 sene önce 3. Ligde Belediye’nin başındayken biz Hatay Spor’u 2-0 yendik. Bu Hatay Spor şuan Süper Lig’de biz ise halen 3.ligdeyiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.