“Kurumlar bardağın dolu tarafını gösteriyor”

HÜDAPAR Merkez İlçe Başkanı Cihat Altun, teşkilatıyla beraber gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kamu kurumlarının genelde bardağın dolu tarafını gösterdiğini belirten Altun, “Hantallaşmış kurumları harekete geçiremiyorsak değişimlere gidilebilir” dedi.

“Kurumlar bardağın dolu tarafını gösteriyor”
Yayınlama: 08.11.2023 15:53:22
155
A+
A-

“MEVCUTLARLA İŞİ İLERLETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Resmi kamu ziyaretlerinde müdürlerin sürekli bardağın dolu tarafını gösterdiğini kaydeden Başkan Altun, “Biz şunu-bunu yaptık diyorlar ama bizim şöyle bir avantajımız da var. Biz aynı zamanda hizmet alan sektörleriz. Yani bunun içerisinde sanayici, tekstilci arkadaşlar vardı. Her bir arkadaş da bu hizmet veren kurumların eksik tarafı neydi, bunu da bize dile getiriyorlardı. Açıkçası milletvekili Serkan Ramanlı’nın şöyle bir duruşu var, biz mevcutlarla bu işi ilerletmeye çalışırız. Varsa bir problem, bir sıkıntı, gidermeye çalışırız ama olmazsa bunu başka bir şekilde, öncelikle pansuman tedavilerle veya olmazsa hantallaşmış bir kurumu harekete geçiremiyorsak, ileriye taşıyamıyorsak, o zaman bizim yapacağımız şey, bakanlık nezdinde de girişimlerde bulunmak” dedi.

“AMACIMIZ İŞ YAPMAK”

Gerekirse il müdürlükleri de dahil, değişimlere de gidilebileceğini belirten Başkan Altun, “Ancak şuan bir il müdürünü değiştirelim, sonra yeni gelecek kişinin kendisi yeni bir sistem kuracak bu bize zaman da kaybettirecek. 5 Yıllık süreçte öncelikle bizim amacımız iş yapmak. Hedefimiz problem olmuş, kangren haline gelmiş sıkıntıları giderebilmektir. Giderebilirsek, işler zaten vatandaşın lehine olmuş olacak. Ancak tıkandığımız yerlerde, tabii ki Bakanlık nezdinde vekil beyin girişimleri olacaktır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.