“Milletin duygularını istismar etmeye kalkmayın”

Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımının ardından başlatılan ‘boykot’un birileri tarafından fırsata çevrilmek istendiğini belirten Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Kimse milletin duygularını istismar etmeye kalkmasın!” dedi.

“Milletin duygularını istismar etmeye kalkmayın”
Yayınlama: 16.11.2023 13:50:51
87
A+
A-

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Enflasyon ve hayat pahalılığının dar ve sabit gelirliler için kriz, birileri için ise fırsata dönüştüğünü belirten Ramanlı, “Bu fırsatları nimete dönüştüren tekelci zihniyetle mücadelede maalesef şu ana kadar çok ciddi bir mesafe almış değiliz. Her ne kadar başta zincir marketler olmak üzere bu krizi fırsata dönüştüren, fiyat artışlarında keyfi uygulamalarla vatandaşın adeta canından bezmesine sebep olan kurum ve kuruluşların veya perakendecilerin üzerine zaman zaman gidildiğine dair söylem geliştirilmiş olsa da bunun çok sonuç alıcı olmadığını hep beraber görüyoruz. Elbette ki yüksek enflasyon, maliyet artışlarını beraberinde getiriyor. Bu maliyet artışları da hayat pahalılığı olarak hepimize yansıyor. Fiyat istikrarsızlığının devamı elbette ki ülkemiz açısından da sürdürülebilir bir durum değildir. Elbette krizi fırsata dönüştüren kötü niyetlilerin bu yaptıkları kadar, kötü niyetlilerin uygulamış oldukları fiyat politikasına karşı hükümetin caydırıcı tedbirler alamamış olması da dikkatlerden kaçmıyor. Bu konuda krizi fırsata dönüştürenler kadar, bu fırsatçılara göz açtırmaması gereken ekonomi yönetiminin gerekli tedbirleri almamış olması da maalesef dikkatlere sunulması gereken bir husustur.” dedi.

“KURSAĞINIZDA KALIR”

“Fırsatçılar demişken son zamanlarda siyonist çetenin barbar saldırılarına karşı ülkemizde, kamuoyunda çok ciddi bir uyanış meydana geldi. Her kesimde çok ciddi bir duyarlılık var.” diyen Ramanlı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu kapsamda siyonistlerin doğrudan ve dolaylı destekçisi olan firmalara, ürünlere karşı bir boykot çağrısı var ve bu boykot giderek büyüyor. Bir yandan bu boykotu büyütmeye çalışırken bizler, öte yandan yerli olduğu için muadil ürünlere yönelen vatandaşlar için de yine fırsatçılar açısından bir alan açılmış oluyor. Zira muadil ürünlerde de gözle görülür fahiş artışların meydana geldiğini hep beraber müşahede ediyoruz. Kimse toplum vicdanının üzerinden prim sağlamaya çalışmasın. Katillere bir mermi, zalimlere yeni bir bomba tedarik etmesin diye siyonistleri finanse eden kurum ve kuruluşların ürünlerine milletimiz boykot uygularken ve bu boykotu muadil ürünlere yönelerek kendi geçimini sağlamak üzerinden de gerçekleştirmeye çalışırken, muadil ürünlerin üreticilerinin de fiyatlarını aşırı bir biçimde yükselttiklerini görüyoruz. Bu fırsatçılara çağrımız şudur; kursağınızda kalır. Burnunuzdan gelir. Kimse milletin duygularını istismar etmeye kalkmasın.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.