“Nitelikli hizmetlere devam ediyoruz”

2023 Yılı 5. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) toplantısı Batman’da gerçekleşti. Bölge Sağlık İl Müdürlerinin katıldığı toplantıda bölgede yapılan sağlık yatırımları ele alındı.

“Nitelikli hizmetlere devam ediyoruz”
Yayınlama: 21.11.2023 16:46:15
76
A+
A-

 “YOĞUN TEMPO İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Ekrem Canpolat’ın eşi Ayten Canalp, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Siirt Sağlık İl Müdürü Dr. Emre Erol, Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve Şırnak İl Sağlık Müdürü Suat Altın ve birçok yönetici katılım sağladı. Bu sene 500 yatak kapasiteli Devlet Hastanesinin temelinin atıldığını ve yapımının hızla devam ettiğini kaydeden Sağlık İl Müdürü Canpolat, “Nitelikli sağlık hizmeti sunumu için yoğun bir tempo içerisinde çalışmamıza devam ediyoruz. Bunlardan bazıları yaklaşık üç ay önce temellerini attığımız ve önümüzdeki yılın ortalarına doğru faaliyete geçirmeyi planladığımız Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’dir. Ayrıca ilimize ikinci Anjiyo Ünitesi’nin kazandırılması, yeni yerinde daha fazla hekimle hizmet vereceğimiz Gastroenteroloji Ünitesi ve kısa bir süre önce Ağız Diş Sağlığı Hastanesi hüviyetine kavuşan sağlık tesisimiz ve buna benzer sağlık hizmetleri noktasında çalışmalarımız özveriyle devam etmektedir” dedi.

BÖLGEYE YÜZ AKI YATIRIMLAR…

Acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonu toplantısının asıl amacının iller arasındaki koordinasyonu sağlamak olduğunu belirten Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Daha yeni yaşadığımız 7 Şubat’taki deprem felaketinden dolayı sağlık tesislerimizin iyileştirilmesi, bu konudaki analizlerin yapılması ve diğer gerçekleşecek faaliyetlere yönelik de gerçekleşebilecek felaketlere yönelik hazırlıklarımızın yapılması gerekiyor. Yüz akı yatırımlar hem Batman hem bölgemizin diğer illerinde gerçekleşmektedir. Diyarbakır’da 1000 yataklı şehir hastanesi, Batman’da 500 yataklı şehir hastanesi, Mardin’de yine aynı şekilde yapılan şehir hastanesi, Siirt ve Şırnak’ta yapılan hastaneler, aslında Bakanlığımızın bu anlamda bölgemize verdiği önemi güçlü bir şekilde hissettirmektedir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.