Öğrencilere ‘Narko Gençlik’ eğitimi

Batman İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Büro Amirliği personeli tarafından, gençlere madde kullanımına karşı mücadelede farkındalık kazandırmak  amacıyla ‘Narko Gençlik’ eğitimi verildi.

Öğrencilere ‘Narko Gençlik’ eğitimi
Yayınlama: 07.11.2023 17:56:05
Düzenleme: 07.11.2023 18:17
99
A+
A-

Batman Üniversitesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen programda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliğinden Narkorehber polis memuru Taner Yıldırak, uyuşturucu madde bağımlılığı ve zararları  hakkında sunum eşliğinde gençleri bilgilendirdi. Öncesinde sinevizyon eşliğinde,  çocuğu madde bağımlısı olan bir anneyi anlatan ‘İki ekmek’ isimli kısa film gösterimi yapıldı.

“MERAKLA BAŞLIYOR”

Uyuşturucu kullanımının genel olarak merakla başladığına dikkat çeken Yıldırak, “Uyuşturucuya başlama nedenlerine baktığımızda genel olarak merak etkisi vardır. Bir kişi madde kullanımına ilk başladığı zaman içerisinde bir merak duygusu vardır ve korkuyla başlar. İlk başladığı an itibariyle, merak-korku olayını geçtikten sonra, ilk anda pişmanlık duygusu yaşar. Dolayısıyla pişmanlık duygusuyla birlikte kişiden çıkan “bir daha asla içmeyeceğim’ kelimesidir. Ancak madde artık öyle bir hale geldi ki, kişinin bir kere dahi kullanımı dahi kişiyi madde bağımlısı yapıyor. Bizim burada bir kez dahi şansımız yok” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.