ONBİNLER ‘İSRAİL’İ LANETLEDİ

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı tarafından, Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla Turgut Özal Bulvarı Basın kavşağında gerçekleştirilen Aksa Tufanı’na destek mitingine binlerce kişi katıldı.

ONBİNLER ‘İSRAİL’İ LANETLEDİ
Yayınlama: 12.11.2023 17:43:22
147
A+
A-

Vatandaşlar alanda tekbirler getirip İsrail aleyhine sloganlar atıp, siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı. Platformda asılan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin dev posteri dikkatlerden kaçmadı. Bir çok yere Filistin ve tevhid bayrakları asıldı. Mitinge HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun yanı sıra HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, İl Başkanı Davut Şahin,  Filistin Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri, HÜDA PAR il ve ilçe yönetimi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sanatçılar tarafından icra edilen müzik etkinliğinde okunan ilahi ve marşlar alanda yankılandı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “37 Gündür ümmet ayakta ama birkaç gündür Filistinli kardeşlerimizden çağrı yapıldı. Dediler ki ‘Önümüzdeki Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri meydanları doldurun, dayanışmayı güçlendirme ve ABD ile siyoniste baskı yapma günleri olsun.’ Biz kıyamdayız, ayaktayız, biz bu tufanın arkasındayız, meşru görüyoruz. Mazlumlarla dayanışma içindeyiz, zalimin zulmüne boyun eğmeyen azizleri tebrik ediyoruz” dedi.

“37 GÜNDÜR ÖLÜM YAĞIYOR”

37 Gündür Gazze’ye ateş ve ölüm yağdığını belirten Yapıcıoğlu, “Orada insanlık öldürülüyor, bebekler, kadınlar öldürülüyor. Hastaneler, camiler, kiliseler, yardım konvoyları, su taşıyan arabalar bombalanıyor. Allah yolunda oldukları için aslında diridirler ama orada insanlık ölüyor. Seyretmekle yetinen insanlık ölüyor orada. 7 Ekim sabahı Aksa Tufanı başladı. Şimdi birileri sanki bu 37 gündür yağan ölümün sebebi Aksa Tufanın operasyonudur diyor. Onların üzerini örterek sanki Aksa Tufanı başlamasa Siyonistler çok barışçıl insanlarmış, karıncayı bile incitmezmiş, şimdiye kadar hiç cami, ambulans bombalamadılar gibi ‘evet bu siyonist vahşeti kınıyoruz ama’ dedikten sonra ‘ama’ ile başlayan cümlelerden sonra bir tahfif çabası vardır. Bu zulmü biraz da olsa meşru gösterme çalışması vardır, bu oyuna gelmeyeceğiz. Siyonist katildir, işgalcidir, hırsızdır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.