Ramanlı’dan Mizgin öğretmene destek

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Kürtçe öğretmenliği yapan ve öğrencilerine şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerinden sosyal medyada hedef gösterilen Mizgin Yalçın’a destek çıktı.

Ramanlı’dan Mizgin öğretmene destek
Yayınlama: 12.11.2023 12:06:25
85
A+
A-

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Kürtçe öğretmenliği yapan Mizgin Yalçın, öğrencilere şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu nedeniyle sosyal medyada hedef gösterildi. HÜDA-PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Kürtçe öğretmeni Yalçın’ı telefonla arayarak destek ve dayanışma örneği gösterdi.

ÖĞRETMENİ TELEFONLA ARADI…

Ramanlı sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Müfredatı kapsamında Seçmeli Kurmancî dersinde öğrettiği Kürtçe şehir isimleri sebebiyle hakaretlere ve tehditlere maruz kalan değerli öğretmenimiz mamoste Mizgin Yalçın’ı telefonla aradım. Şahsına desteğimizi ve dayanışmamızı ifade ettim. Paylaşımında göremediğim bazı şehirlerin Kürtçe isimlerini de bu vesile ile ben ekleyeyim: Siirt -Sêrt Mardin –Mêrdîn, Malatya -Meletî, Sivas –Sêwaz, Şırnak –Şirnex, Ağrı -Agirî, Ardahan – Erdexan Elazığ –Xarpêt”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.