“Sahada 1654 personel çalışıyoruz”

Sağanak yağışın getirdiği sel sonrası su basan ev ve iş yerleri ile çamur ve balçıkla dolan yolları 315 araç ve 1654 personel ile temizlemeye devam ettiklerin belirten Batman Valisi Ekrem Canalp, komşu illerden sağlanan ekip ve ekipmanların da desteğiyle çalışmaları aralıksız yürüttüklerini kaydetti.

“Sahada 1654 personel çalışıyoruz”
Yayınlama: 22.11.2023 15:51:45
Düzenleme: 22.11.2023 17:29
129
A+
A-

EN FAZLA ZARAR 3 MAHALLEDE YAŞANDI

Batman Valisi Ekrem Canalp, Vali Yardımcıları Mustafa Caner Culukar ve Şükrü Alperen Göktaş ile birlikte Seyitler mahallesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Canalp, il genelinde 20 mahallede selden etkilenmiş konut ve işyerinin bulunduğu şeklinde ihbar aldıklarını ancak Seyitler, Karşıyaka ve Huzur mahallelerinde daha fazla hasarın yaşandığını ifade etti. Sel felaketinden en çok Seyitler mahallesinde hasar meydana geldiğini belirten Vali Canalp, konut ve işyerlerinin zemin katlarına dolan suları 19 vidanjör ve 113 motopompla boşaltmaya başladıklarını, belediye ekiplerinin de kaldırımları ve yolları temizlediğini kaydetti.

VEFA DESTEK GRUBU İŞBAŞINDA

Sel felaketinin izlerini silmek için pandemi döneminde büyük faydaları görülen Vefa Destek Gruplarının tekrar kurulduğunu ve alana sevk edildiğini belirten Vali Canalp, “Vefa Destek ekiplerimizi kurduk. İlk etapta SYDV, Belediye ve İl Özel İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarda çalışan personellerimizi de bir hafta süreyle buradaki vefa gruplarımıza ev temizlikleri için alana çekeceğiz. Bu şekilde oluşturulan beşer kişilik ekipler halinde vatandaşlarımızın evlerinde biriken çamurları temizleyip, yıkayacağız. Çalışmaların hızlı yürütülebilmesi için 600 personel çalışmalara dahil edildi. Ayrıca vatandaşlarımıza kahvaltı, aynı zamanda iki öğün sıcak yemek dağıtımına başladık. Zarar tespit komisyonlarımız şu anda ev ev dolaşarak ne kadar zararları varsa bunların tespitlerini yapıyorlar. Nerede ne eksiklik varsa onlara da müdahale ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.