Sert rüzgarda atletler nefes kesti

Batman’da 5 farklı kategoride düzenlenen atletizm yarışmaları, sert esen rüzgâra rağmen, kıyasıya yarışmalara sahne oldu.

Sert rüzgarda atletler nefes kesti
Yayınlama: 20.11.2023 14:17:34
135
A+
A-

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliğinin 2023 faaliyet programında yer alan bölgesel il, ilçe karmaları ve kurum kulüpler arası kros ligi 1. kademe yarışları Batman Şehir Stadyumunda yapıldı. U16 Kız-Erkek, U18 Kız-Erkek ve 4X1 Km Karma Bayrak yarışmalarında atletler, dereceye girmek için büyük bir çaba sarf ettiler. Yaklaşık 2 saat süren yarışmaları Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, TPAO Bölge Müdürü ve Petrolspor Mustafa Demir, Okul Sporları Şube Müdürü Ömer Polat, Atletizm İl Temsilcisi Ufuk Başkut ve il dışından gelen misafirler birlikte izledi.

9 İLDEN 410 SPORCU KATILDI

9 ilden 5 farklı kategoride 410 sporcuya ev sahipliği yaptıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, katılım sağlayan ve dereceye giren tüm sporcuları kutladı. İl Müdürü Özperk; “Atletizm branşında olan sporcularımız zoru seven kişilerdir. Dağlarda, patik yollarda, tartan pistlerde ve bütün kötü hava koşullarına rağmen mücadelelerini aralıksız sürdürüyorlar. Buda Sporcuların ne kadar gayretli ve azimli olduklarını gösteriyor. Hafta sonu ilimizde sert esen rüzgârlar ve sağanak yağmura rağmen atletizm yarışmalarımız sorunsuz sona erdi. Bu yüzden 9 ilimizden gelen sporcularımızı, antrenörlerimizi, idarecilerimizi ve yarışmasının yapılmasında emeği geçen bütün personellerimizi kutlarım. Batman olarak bütün branşlardaki grup, yarı final ve final müsabakalarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren takım ve ferdi sporculara ödülleri Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, TPAO Bölge Müdürü Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir, Okul Sporları Şube Müdürü Ömer Polat ve Petrolspor Yönetim Kurulu üyeleri Fereç Kılıçer, Rıdvan Arik ve Ömer Kepçe tarafından verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.