TOKİ sakinlerinin sorunlarını dinlediler

Cigerlo TOKİ sakinlerinin evlerini teslim aldıktan sonra yaşanan sorunları yerinde tespit için ziyaret eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Cihat Altun, vatandaşların sorunlarını çözmek için çalışacaklarını söyledi.

TOKİ sakinlerinin sorunlarını dinlediler
Yayınlama: 20.11.2023 14:24:46
81
A+
A-

Batman merkezde yaklaşık 5 ay önce teslim edilen Cigerlo TOKİ konutlarından devam eden sorunları çözümü için HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Cihat Altun, Cigerlo TOKİ sakinlerini ve yönetimi ziyaret etti. Başkan Altun ve HÜDA PAR heyeti, TOKİ’lerde keşif ve incelemelerde bulunarak vatandaşlar ile sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Cigerlo’da ulaşım, aydınlatma ve alışveriş noktalarının olmayışı vatandaşları çok zor durumda bıraktığını belirten Başkan Altun, “Bugün Cigerlo TOKİ’deyiz. Burada TOKİ sakinleri ile oturup sorunları çözmeye çalışıyoruz. Teşkilatımızla beraber TOKİ’de bulunan vatandaşlarımızı dinledik. TOKİ’nin acil olarak ulaşım sorunu var. Burası en yakın belediye otobüs geçiş güzergahına 2 km uzakta olduğu için takdir edersiniz ki önümüz kış. Bu kışta bu kadar insanın 2 kilometrelik yolu çıkmak eziyet hatta büyük bir ayıptır. Bizim bu ayıbı bu utancı düzeltmemiz lazım. Sadece ulaşım problemleri yok. Ama ulaşım problemi ilk çözülmesi gereken problemimiz olduğu için şu an onunla ilgileniyoruz. Öncelikle ulaşımı halletmemiz lazım” dedi.

“MERKEZE BAĞLI BİR KÖY”

TOKİ’ler olarak merkeze bağlı bir köy gibi yaşayan vatandaşlar olduğunu belirten Altun, “TOKİ sakinlerinin belirttiği üzere çok büyük bir şebeke sorunu var. Batman’ın merkezine bağlı bir köy gibi yaşamaları bu hemşerilerimizin hakkı değildir. Bu durum onlara reva görülemez. Bunu dile getirmemiz gerekiyor. Gerekirse Belediye yetkilileri ile görüşeceğiz ilkin ulaşım akabinde şebeke ile ilgili sorunları çözüp, vatandaşlarımızın sorunlarını gidereceğiz. Yürüyerek uzun bir yolu gitmek zorunda kalan vatandaşlarımızın sorununun çözülmesi için çalışacağız. Tabi bununla beraber ışıklandırma sorununun da olduğunu söylüyorlar. Bu kış boyunca 2 kilometrelik yolu bu zorluklar ile yürümeye çalışıyorlar. TOKİ sakinleri bu sorunları dile getirdiler. Bizimde yaptığımız tespitlerde, keşifte fark ettik. Çözümü için gerekli girişimlerde bulunacağız. Allah’ın izni ile bu sorunları çözmek için ilgili girişimlerde bulunmak için inşallah sonucunu da getirip vatandaşlarımıza ilan edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.