“TTB’nin yapısına müdahale ediliyor”

Batman Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey (MK) üyelerine açılan dava ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

“TTB’nin yapısına müdahale ediliyor”
Yayınlama: 28.11.2023 17:19:17
126
A+
A-

Atatürk Parkı Yılmaz Güney Sergi yerinde yapılan basın açıklamasını Batman Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Sevcan Dündar okudu. Sevcan, “30 Kasım’da görülecek dava da TTB’nin maruz kaldığı tarihi davalardan bir tanesidir ve tüm TTB Merkez Konseyi üyeleri görevden alınmak istenmektedir. Bu durum TTB’nin örgütsel bütünlüğüne ve seçimle oluşan yapısına müdahale anlamına gelmektedir” dedi.

“TTB’Yİ YOK SAYAMAZSINIZ”

TTB’nin seçilmiş üyelerinin görevden alınmasının niçin bu kadar acele edildiğini soran KESK MYK üyesi Varol Öztorun, “Biz KESK olarak bunu kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz de. TTB’ye  ‘amaç dışı faaliyette bulundu’ deniyor. Amaç dışı faaliyet nedir? TTB pandemi sürecinde özveriyle çalıştığı içindir. Nedir TTB’nin amaç dışı faaliyeti? Devletin olmadığı deprem bölgesinde sağlık hizmeti vermesidir. Bunlar mı amaç dışı faaliyet? Böyle TTB’yi kriminalize ederek yok sayamazsınız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.