Türkiye finalleri Hasankeyf’te

Batman Valisi Ekrem Canalp,  11-12 Kasım tarihlerinde ilk kez Hasankeyf’te gerçekleştirilecek Türkiye su jeti ve flyboard şampiyonası ile Türkiye motosurf şampiyonası ile ilgili açıklamada bulundu. 

Türkiye finalleri Hasankeyf’te
Yayınlama: 07.11.2023 17:58:53
561
A+
A-

EKSTREM ŞAMPİYONASI ANTİK KENTE…

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke eşlik ettiği toplantıda konuşan Vali Ekrem Canalp, Türkiye’deki su sporları ile ilgili 3 şampiyonluğu finalinin Hasankeyf’te gerçekleşeceğini ifade etti. Vali Canalp, “Su jetİ flayboard ve motosurf şampiyonluklarının finali Hasankeyf ilçemizde yapılacak. Hasankeyfimize kültür turizminin yanı sıra yeni boyutları da eklemek istiyoruz. Hasankeyf’i sporları açısından Türkiye’de önemli bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu çerçevede nasıl ki hafta sonu bu şampiyonlukların finallerini yapıyorsak, Mart ayı içerisinde de ekstrem sporlarının şampiyonasını Hasankeyf ilçemizde yapacağız. Hasankeyf’i Türkiye’deki su sporlarıyla ilgili yarışmaların sürekli devamlı yapılabildiği bir merkez haline getireceğiz. Bu da Hasankeyf’in kültür turizmine yeni bir boyut katacak” diye konuştu.

OTOBÜS SEFERLERİ DÜZENLENECEK

Haftasonunda Hasankeyf’te düzenlenecek şampiyonaya Batman Belediyesi olarak otobüs seferleri düzenleneceklerini belirten Vali Canalp, “Cumartesi ve Pazar günü Batman merkezden Hasankeyf’e otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Hem Batmanlıları hem de çevre ilerden vatandaşlarımızı, Türkiye’deki bütün vatandaşlarımızı, bu heyecanlı sporları izlemeye davet ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.