240 Dönüm üzerine büyükşehir mezarlığı

Tilmerç mahallesinde gerçekleştirilen mahalle buluşmasında konuşan Batman Valisi Ekrem Canalp, 1,5 ay içerisinde 240 dönüm arazi üzerinde ‘Büyükşehir Mezarlığı’ kuracaklarını duyurdu.

240 Dönüm üzerine büyükşehir mezarlığı
Yayınlama: 20.12.2023 15:58:22
Düzenleme: 20.12.2023 17:45
1.135
A+
A-

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı mahalle buluşmalarının 15’incisi Tilmerç mahallesinde gerçekleşti. Mahalle Buluşmasına Vali Canalp’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, Tilmerç Mahallesi sakinleri ve Mahalle Muhtarı Ekrem Beydüz hazır bulundu. Batman Belediyesi tarafından Tilmerç mahallesinde yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili slayt eşliğinde bilgi verildi.

“BÜYÜKŞEHİR MEZARLIĞI YAPIYORUZ”

Altyapı, üstyapı, kültür ve sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım, sosyal yardım konularının ele alındığı buluşma programında konuşan Vali Canalp, yaklaşık 1 veya 1,5 ay sonra Batman Büyükşehir Mezarlığının faaliyete geçirileceğini söyledi. Vali Canalp: “Batman’a bir kent mezarlığı kazandıracağız. Bu mezarlık Büyükşehir Mezarlığı olacak. Bu projeyi inşallah 1 veya 1,5 ay içerisinde başlatacağız. Devasa büyüklükte, 240 dönüm arazi üzerinde yapmayı planladığımız Büyükşehir Mezarlığı, on yıllar boyunca, sürekli mezarlık ihtiyacını karşılayacak. İçerisinde; taziye evi, gasilhane, mescit, otoparkın yanı sıra aklınıza gelebilecek bütün mezarlık hizmetlerinin topluca yapılabileceği yerler olacak” dedi.

KALDIRIM ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLECEK

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Tilmerç Mahallesi dahil olmak üzere Batman kent genelinde kapsamlı bir kaldırım ve yama çalışması gerçekleştirileceğini ifade ederek, önemli görülen noktalara öncelik verileceğini, 2024 yılı içerisinde de kent genelinde ciddi manada bir kaldırım çalışması gerçekleştireceğini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.