“Batman’ın geleceğini inşa ediyoruz”

Batman mahalle muhtarları toplantısı Batman Valisi Ekrem Canalp, başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

“Batman’ın geleceğini inşa ediyoruz”
Yayınlama: 10.12.2023 13:11:10
56
A+
A-

Batman Belediyesi tarafından mahallelerde imar, afet ile mücadele, altyapı, asfalt serimi, parke taşı döşeme ile kültür-sanat alanında gerçekleştirilen ve yapılması planlanan hizmetlere ilişkin Belediye Başkan yardımcıları tarafından yapılan bilgilendirme sunumlarının ardından toplantı Vali Canalp’in konuşmasıyla devam etti.

Kentte yürütülen yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Canalp, özelikle belediye tarafından yürütülen hizmetlerin diğer ilgili kurumlar ile koordineli bir şekilde yapıldığını belirterek, vatandaşların mağdur olmaması için içme suyu ve kanalizasyon projeleri, elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon projelerinin ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte koordinasyon içerisinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Konuşmanın ardından muhtarların mahallerindeki alt yapı ve üstyapı ile diğer hizmetlere ilişkin sorun ve talepleri dinleyen Vali Canalp, sorunların çözümü konusunda ilgili yöneticilere talimat vererek, sorunların imkanlar doğrultusunda giderilmesini istedi. Batman’da yapılan Güney çevre yolu ilgili açıklamalarda bulunan Vali Canalp, “Batman’ın geleceğini inşa ediyoruz. 50 yıllık perspektifi baz alıyoruz. Bu çerçevede çevre yolları açmayı planlıyoruz. Bu projelerimizden biri olarak 40 metrelik çevre yolunun yapımına başlandı. Onun için bir mağduriyetin yaşanmaması için yolun geçeceği arazilerin ekilmemesi önemlidir. Ayrıca şehirlerarası trafiği düzenlemek için ikinci bir çember oluşturarak ulaşım ağımızı geliştireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.