Belediye halkın sesine kulak veriyor

 ‘Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlatılan Mahalle Buluşmaları’nda vatandaşlardan gelen talepler, yapılan incelemelerin ardından değerlendirmeye tabi tutuluyor ve ilgili birimlerce çözüme kavuşturuluyor.

Belediye halkın sesine kulak veriyor
Yayınlama: 26.12.2023 16:56:39
98
A+
A-

Vatandaşların Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden ekmek büfesi, ekmek dağıtımı, sıcak yemek, giyim, gıda, glütensiz gıda, kira yardımı, ev onarım talepleri büyük bir titizlikle incelenerek imkanlar nispetinde hak sahiplerine ulaştırılıyor.

67 EVİN ONARIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kent genelinde yapılan Mahalle Buluşmaları ile vatandaşların resmi başvurularını inceleyen Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 22 mahallede 67 ailenin evini onararak daha sağlıklı bir ortamda yaşama imkanına kavuşturdu.

40 BİN EKMEK VATANDAŞA ULAŞIYOR

Batman Belediyesi, her gün kendi fırınında pişirerek ürettiği yaklaşık 40 bin ekmeği de vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyor. Batman Belediyesi Aydınlıkevler, Fatih, Hilal, Bahçelievler, Karşıyaka, İluh ve Petrol mahallelerinin yanı sıra Çay, Hürriyet ve Pınarbaşı mahallelerinde de yeni ekmek dağıtım büfelerinin kurulması çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği üzere kent genelinde 25 mahallede 27 ekmek dağıtım büfesi bulunuyor. Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü, 3 yeni mahalleye daha yeni ekmek dağıtım büfesi kurdu. 7 ayrı büfenin de yapımı devam ediyor. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, her ay Batman Valiliği ve Batman Belediyesi tarafından yaklaşık 200 milyon TL’lik sosyal yardım desteğinde bulunduklarını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.