“Engelli istihdamında birinciyiz”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nin tanıtım töreni sonrası yaklaşık 2 aylık kısa bir süre içerisinde engelli istihdamına yönelik gerçekleştirdikleri çalışmaların olumlu sonuç verdiğini söyledi.

“Engelli istihdamında birinciyiz”
Yayınlama: 04.12.2023 17:05:01
Düzenleme: 04.12.2023 19:03
64
A+
A-

“70’İNCİ SIRADAN 1. SIRAYA YÜKSELDİK”

Engelli istihdamında daha önce 81 vilayet arasında 70’inci sırada yer aldıklarını kaydeden Vali Canalp, özel sektör temsilcileriyle yaptıkları birebir görüşmelerin olumlu sonuç belirtti. Engellilerin hem devlette, hem de belli kişiden daha fazla insan çalıştıran işyerlerinde engelli bireylerin çalışma zorunluluğu kaydeden Vali Canalp, “Batmanımızda bir çalışma yaptık. Özel sektörde kişilerin istihdam yükümlülüğü olup da istihdam etmemiş olan şirket müdürlerimizi, şirket sahiplerini teker teker ziyaret ettik. Bu ziyaretleri yapmadan önce Batman Türkiye’de 81 vilayet arasında 70’inci sıradaydı.

Gerçekleştirdiğimiz iki aylık yoğun bir çalışma sonrasında şu anda engelli istihdamında Batman, Türkiye birincisi oldu. Bu da şunu gösteriyor, yani bir şeyi sahiplendiğiniz zaman engelli istihdamı da dahil olmak üzere bir konuyu sahiplendiğiniz zaman her şekilde sonuç almak mümkün oluyor. Sizi iki aylık bir zaman dilimi içerisinde 70. sıradan birinci sıraya getirebiliyor” şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.