“Her şey gönüllü olmakla başlar”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Batı Raman Kız Öğrenci Yurdunda üniversite öğrencilerine yönelik ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ nedeniyle bir eğitim semineri verildi.

“Her şey gönüllü olmakla başlar”
Yayınlama: 07.12.2023 13:54:45
46
A+
A-

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü münasebetiyle, yurtlardaki gönüllü öğrencilerin yanı sıra, Gençlik Merkezlerince gönüllülük faaliyetlerine katılım sağlayan gençler için çeşitli etkinlikler düzenleyen Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü finali, yıllarını sivil toplum örgütlerine ve gönüllülük faaliyetlerine adayan Davut Okçu’nun sunumuyla gönüllük faaliyetlerine yönelik söyleşi yaptı.

SEMİNERE ÖĞRENCİLER İLGİ GÖSTERDİ…

Batman Üniversitesi Öğretim görevlisi ve aynı zamanda Kızılay Şube Başkanı olan Davut Okçu tarafından verilen ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ sunumuna öğrenciler ve gönüllüler büyük ilgi gösterdi. Günün anlam ve önemine değinen Batman Üniversitesi Öğretim görevlisi ve aynı zamanda Kızılay Şube Başkanı Davut Okçu; “Gönüllülük, Gençlik Merkezlerimizin ve Kızılay hareketi hizmetlerinin temelidir. Türk Kızılay’ı Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizde artan çeşitli ihtiyaçları karşılayabilmek için misyonuna uygun bir şekilde gönüllülerini organize ederek harekete geçirmektedir. Böylece muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmekte, tüm toplumu gönüllülük faaliyetleri konusunda duyarlı hale getirmek için büyük bir çaba sarf etmektedir. Bu hizmetlerin topluma daha etkin ve verimli şekilde sunulabilmesi için gönüllü faaliyetlerin ve bu faaliyetlerde görev alan aktif gönüllü sayısının arttırılması son derece önemlidir.” dedi. Başkan Okçu aynı zamanda, Dünya Gönüllüler Günü’nde; gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, gönüllü çalışmaların teşvik ve takdir edildiği çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapıldığına da dikkat çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.