“İmar olmadan bir kent planlı gelişemez”

Kısmet mahallesinde gerçekleşen mahalle buluşmalarında konuşan Vali Ekrem Canalp, “Batman’ın planlı, düzenli bir kent olması, imar planının yapılmış olmasına bağlıdır. İmarı olmadan bir kent planlı şekilde büyüyemez, gelişemez” dedi.

“İmar olmadan bir kent planlı gelişemez”
Yayınlama: 26.12.2023 17:31:10
156
A+
A-

“BİRİLERİ ÇALIŞMALARIMIZA DİL UZATIYOR”

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı mahalle buluşmalarının 16’ncısı Kısmet mahallesinde gerçekleşti. Altyapı, üstyapı, kültür ve sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım, sosyal yardım konularının ele alındığı programda konuşan Vali Canalp, “Bu imarla ilgili bizim yapmış çalışmalara birileri dil uzatıyor.   Eğer imar yoksa park yapacak yer dahi bulamazsınız, imar yoksa okul için yer bulamazsınız. Bunların olabilmesi, sağlıklı bir imar planlamasına bağlıdır.  Buna bağlı olarak 42 bin dönüm arazide 1 milyon 100 bin nüfusa yetecek kadar imar yapıyoruz. İmar planı yapıyorsunuz, birileri diyor ki, çay kirlenir. Batman’daki bütün imarı yapılmış olan arazilerin suyu Batman çayına akıyor. İmar yapmış olduğumuz her yerdeki su, havzada toplanıp Batman çayına akıyor. Hep eften-püften boş sözler” dedi.

“300 TON ASFALT SERİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Altyapı çalışmaları, sosyal yardımlar ve diğer faaliyetler ile ilgili açıklamalarda bulunan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, “300 ton asfalt serim ve yama işlemi yapıldı. 1.562 metrekare alan asfaltlandı. 5.000 metrekare kilitli parke taşı ve yama çalışmaları tamamlandı. Sosyal yardımlar konusunda, ‘Ücretsiz  Ekmek Dağıtımı Projesi’ kapsamında 110 aileye günlük toplam 613 adet ücretsiz ekmek dağıtımı yapılmaktadır. 14 aileye ‘Hoşgeldin Bebek Paketi Projesi’ kapsamında 76 adet bebek paketi verilmiştir. Kısmet mahallesinde ikamet eden 2 adet evin bakım onarımı yapılmıştır. Kısmet mahallesinde son 3 yılda toplam 70 adet ağaç dikimi sağlandı. Ayrıca mahallede 2023 yılında 2 adet ikiz tandır evi yapıldı” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.