“İnsan fıtratına dönerse kurtulabilir”

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu ve HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’nın katılımıyla, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı  4’üncü olağan kongresi gerçekleştirildi.

“İnsan fıtratına dönerse kurtulabilir”
Yayınlama: 03.12.2023 16:41:07
225
A+
A-

ŞAHİN GÜVEN TAZELEDİ

Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen ve tek listeyle girilen seçimde HÜDA PAR İl Bakanlığına mevcut başkan Davut Şahin seçilerek güven tazeledi. İnsan merkezli ve adaleti gerçekleştirme hedefli bir siyaset benimsediklerini belirten HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “İnsan merkezli bir siyaset, insan odaklı siyasi ve sosyal politikalar, insan merkezli iktisat ve adalet eksenli dış politika dedik. Bu nedenle biz de siyasetimizin merkezine insanı aldık.

Zira biz partimizi kurduğumuzda gördük ki, insanlık aslında bir kriz yaşıyor. Uluslararası sistem bir kriz yaşıyor. Dünya bir medeniyet krizinin içerisinde debelenip duruyor. İnsan, insanlıktan çıkınca her şey alt-üst olur. İnsan, yaradılış gayesini unutunca her şey yer değiştiriyor. İnsanlardan bazıları gücü eline geçirince ilahlık tasladı ve diğer insanlara zulüm etmeyi, onları katletmeyi, onları doğramayı, hatta günahsız bebekleri bile öldürmeyi, kendisinde bir hak olarak görebildi ve çıkıp bunu açıkça savunabildi. Yola çıktığımız günden beri söylüyoruz ki, adalet, her şeyi yerli yerine koymaktır. İnsan ancak yaradılış gayesine uygun davranır, özüne, fıtratına dönerse kurtulabilir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.