Küçük Hamza, ölümcül hastalığı yendi

Eğitim Araştırma Hastanesi çocuk yoğun bakım servisinde tedavi gören 2 yaşındaki Hamza, yoğun bakım Uzmanı Dr. Sinan Yavuz’un öncülüğünde, Çocuk Hematoloji Uzmanı Dr. Mustafa Bilici ve Çocuk Enfeksiyon Uzmanı Dr. Elif Kıymet’in birlikte çalışması sonucu sağlığına kavuştu.

Küçük Hamza, ölümcül hastalığı yendi
Yayınlama: 28.12.2023 13:57:07
67
A+
A-

Dr. Yavuz, küçük Dr. Yavuz, “Hamza’nın genel durum bozukluğu ve vücutta döküntüler nedeniyle yoğun bakıma alındı. Hasta ağır septik şok tablosunda olduğu için acil müdahale gerektiriyordu. Ekibimiz, hastaya son güncel tedaviler ışığında anında müdahale etti. Akciğer, kalp ve böbrek yetmezliğine yönelik hızlı tedavilerle, Hamza’nın yaşam savaşı kazanıldı” dedi.

TANI, EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE KONDU

Dr. Yavuz, tedavi sürecinde Hamza’ya yapılan uygulamaları detaylandırarak, hastanın Meningokoksemi tanısını da ünitede koyduklarını açıkladı. Meningokoksemi hastalığına dikkat çeken Dr. Yavuz, bu hastalığın ölümcül olabileceğini ve aşılama ile önlenebileceğini vurguladı. “Aşılama çok önemli!” diyen Dr. Yavuz, sağlık bakanlığının rutin aşılarının yanı sıra özel aşıları da yaptırılması gerektiğini söyledi. Özellikle kalabalık ortamlarda bulunan çocukların aşılarını ihmal etmemeleri gerektiğini belirten Dr. Yavuz, Hamza’nın başarılı tedavisiyle aşılamanın hayati önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.