“Prangaları artık yıkmamız gerekiyor”

HÜDA PAR Antalya 3’üncü olağan kongresinde konuşan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, meclisin, yeni anayasayı yapabilme kudretine sahip olduğunu belirtti.

“Prangaları artık yıkmamız gerekiyor”
Yayınlama: 11.12.2023 13:59:42
59
A+
A-

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, darbeci anayasanın milletin kaynaklarının da doğru şekilde kullanılmasının önünde en büyük engel olduğunun altını çizdi. Parti olarak görevlerinin insanlara değerlerini yeniden hatırlatmak ve bu süreçte yapabildiklerini yapmak olduğunu söyleyen Ramanlı, “En başta da yeni anayasayı artık bu memlekete hediye etmek. Çünkü ayağımıza dolanan bu prangaları artık yıkmamız gerekiyor. Darbe ürünü anayasa bu milletin gelişmesinin önündeki en büyük engeldir. Darbe ürünü anayasa, bu milletin iç barışının önünde en büyük engeldir. Darbeci anayasa bu milletin kaynaklarının da doğru şekilde kullanılmasının önünde en büyük engeldir. O halde güçlenmek için, hak ettiğimiz seviyeye kavuşmak için, kardeşliğimizi adalet temelinde yeniden inşa edebilmek için mutlaka ama mutlaka yeni anayasayı yapmak zorundayız. Önümüzde bir imkan var. Bu meclis bu yeni anayasayı yapabilme kudretine sahip. Toplumun hemen hemen tüm kesimleri bugün mecliste yerini aldı. Hepimiz yüzde yüz istediğimiz bir anayasayı gerçekleştiremeyebiliriz. Herkesin istediği olmaz ama herkesin adil, müreffeh bir biçimde yaşayabileceği metni kaleme alabiliriz. Bu da zaten bizim ortak meclisimiz olacak.” ifadelerine yer verdi.

“BİRBİRİMİZE SARILMAMIZ LAZIM”

Son olarak Ramanlı, “Bizim tarihten ders alıp kardeşliğimizi yeniden hatırlamamız lazım. Bizim dört elle insanımızın geleceğine yatırım yapmak için birbirimize sarılmamız lazım. Ama hakka sarılarak, yanlış da olsa birbirimize sarılarak değil. Rabbimiz bize ‘Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, dağılmayan’ diyor. O halde yanlışta birbirimizi desteklemek doğru değil. Ve güçlü olacağız ki bugün başta Gazze olmak üzere dünyanın dört bir tarafında akan mazlum kanına bir merhem olalım. Bu zulümlere bir dur diyebilelim. Bugün diyebiliyor muyuz? Hayır. 2 milyar Müslüman âleminin gözleri önünde 2 buçuk milyon Gazzeli kardeşimiz her gün bombalarla katlediliyor. Dur diyemiyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.