“Yeni yılda borçlu abonelere enerji verilmeyecek”

Hizmet verdiği altı ilde, tarımsal sulama kaynaklı ödeme sorunlarıyla mücadele ettiklerini belirten DEPSAŞ Enerji, abonelerini borçlarını zamanında ödemeleri konusunda son kez uyardı. Şirket, 2024 yılında borçlu abonelere enerji verilmeyeceğini bildirdi.

“Yeni yılda borçlu abonelere enerji verilmeyecek”
Yayınlama: 20.12.2023 12:07:49
91
A+
A-

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa’da sürdürülebilirlik odaklı proaktif yaklaşımla elektrik tedarik hizmeti sunan DEPSAŞ Enerji, tahsilat sorunuyla mücadele etmeye devam ediyor. Faaliyet bölgesinde 30 bin tarımsal sulama abonesinin olduğunu açıklayan enerji şirketi, abonelerin yüzde 81’inin borçlu olduğu bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılında borçlu abonelere enerji verilmeyeceği duyuruldu. Bölgede artan alacak yüküne ilişkin açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Genel Müdürü Murat Karagüzel, tarımsal sulama abonelerinin borçlarını ödememesi durumunda enerji finansmanı ve tedarikinde aksamalar yaşanabileceğini belirtti.

ÖDEMELER İÇİN SON TARİH 31 ARALIK

Genel Müdür Murat Karagüzel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mevcut şartlarda çiftçilerimize sunduğumuz avantajlı ve indirimli imkanlara rağmen borcunu ödemeyen çok sayıda abonemiz bulunuyor. Bu nedenle 31 Aralık 2023 tarihine kadar borcunu ödemeyen abonelerimizin icra ve haciz yoluyla tahsilat süreçleri daha etkin yürütülerek, abonelikleri iptal edilecektir. Yeni yılda ise borçlu sulama abonelerine trafo, direk ve hat sökümü yapılarak enerji verilmeyeceğini bir kez daha bildiriyoruz” dedi. Karagüzel, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılmakta olan yüzde 35 oranındaki desteğin bu yıl sonunda biteceğine dikkat çekerek, çiftçilerin bu koşullara göre tedbirlerini alması gerektiğini hatırlattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.