Yurt personellerine yangın eğitimi

Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, üniversite öğrenci yurtlarında görev yapan personellere ‘Yangın Tatbikatı ve Eğitimi’ verildi.

Yurt personellerine yangın eğitimi
Yayınlama: 25.12.2023 14:17:09
46
A+
A-

Batı Raman Kız Öğrenci yurdunda başlayan eğitimler, Süveybe Ana Kız Öğrenci Yurdu ile devam ederek, Seyid Bilal Erkek öğrenci yurdunda son eğitimle tamamlandı. Batman Belediyesi itfaiye Müdürlüğünden İtfaiye Eri ve Eğitmeni Faruk Keskin ile Siyabent Aslan tarafından verilen, yangın tatbikat ve eğitimlerin verimli geçtiğini belirten Şube Müdürü Emrullah Nas, bunların bütün birimlerde periyodik olarak devam edeceğini söyledi.

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM

Batman Belediyesi itfaiye Müdürlüğünden İtfaiye Eri ve Eğitmeni Faruk Keskin, “Yanma ve yangın, yangının nedenleri ve alınacak tedbirler, LPG ve doğalgaz kullanımı, ev kazaları ve önlemler, gaz ve duman dolu ortamda hareket tarzı, yangın söndürme madde ve cihazları, yangında kurtarma faaliyetleri, yangın söndürme sistemleri ve tsc (taşınabilir söndürme cihazı) ile müdahale uygulaması konularını hem anlattık hemde uygulamalı olarak gösterdik. Son derece verimli bir eğitimimiz oldu. Batman Belediyesi itfaiye Müdürlüğü olarak her zaman vatandaşlarımızın hizmetindeyiz” diye konuştu.  Keskin ayrıca bina yangınları, akaryakıt madde yangınları, LPG ve doğalgaz yangınları, araç yangınları, baca yangınları ve orman yangınlarını da örnekleriyle anlatmayı da ihmal etmedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.