“10 OCAĞI BURUK KARŞILIYORUZ”

10 Ocak Gazeteciler Gününü, Gazze’de yaşanan soykırım ve gazetecilere yönelik katliamım gölgesinde karşıladıklarını belirten BEMMED Başkanı Özcan, gazetecilere yönelik cinayetler karşısında tüm basın mensuplarının seslerini yükseltmelerini istedi.

“10 OCAĞI BURUK KARŞILIYORUZ”
Yayınlama: 09.01.2024 15:20:02
50
A+
A-

Batman Medya Mensupları Derneği (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, 10 Ocak Gazeteciler Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.  Amerika ve emperyalist Batının sınırsız desteğini arkasına alan Siyonist rejimin Gazze ve Filistin’in diğer bölgelerinde giriştiği insanlık dışı katliam ve soykırımdan ötürü gazeteciler gününü buruk karşıladıklarını vurgulayan Özcan, “Gazze’de insanlık tarihinin en vahşi soykırımlarından biri yaşanıyor. Özellikle gazeteciler alçakça katlediliyor. Haber yapma peşinde koşan, tek amaçları yaşanan gerçekleri dünyaya duyurmak olan savunmasız, günahsız meslektaşlarımızdan onlarcası vahşice katledildiler. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu acımasız infazlardan ötürü sevinemiyoruz. Bu günümüzü buruk kutluyoruz” dedi.

“KATLİAMA SESSİZ KALINMAMALI”

Duyarlı, insanlığını yitirmemiş tüm basın mensuplarının gazetecilere yönelik infaz ve cinayetlere tepki göstermesi gerektiğini belirten Özcan, “Uluslararası hukuk savaş ortamları dahil hiçbir şekilde gazetecilerin hedef alınmasını kabul etmiyor. İnsanların haber alma hürriyetlerini engellemek, bunun için gazetecileri hedef almak büyük bir suçtur. Tüm basın organlarının, basın mensuplarının bu cinayetlere yönelik seslerini yükseltmeleri, Siyonist rejimi mahkûm etmeleri gerekir” ifadelerini kullandı.

“YEREL BASIN BİR ŞEHRİN HAFIZASIDIR”

Yerel basının sorunlarıyla ilgili de konuşan Özcan, “Ne yazık ki yerel basın kâğıt ve diğer baskı malzemelerine gelen fahiş zamlardan ötürü çok sıkıntılı günler yaşıyor. Yerel basın bir şehrin hafızası, atan kalbi mesabesindedir. Halk ile yetkililer arasında en etkili iletişim aracı yerel basındır. Yerel basının güçsüz olduğu yerlerde halkın birçok sorununun gündeme gelmediğini ve çözülemediğini biliyoruz. Yetkililer çeşitli projelerle yerel basına sahip çıkmalı, yerel basının yaşamasına katkı sağlamalıdırlar” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.