“10 Ocak bizler için özel gündür”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Batman’da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

“10 Ocak bizler için özel gündür”
Yayınlama: 12.01.2024 16:48:33
498
A+
A-

Vali Canalp, TPAO Kristal Park tesislerinde düzenlenen buluşmada gazetecilerle sohbet etti.

Basın mensuplarının günlerini kutlayan Canalp, gazetecilere çalışmalarında başarı diledi. Burada konuşan Canalp, “10 Ocak sizin açınızdan çok özel bir gün ama bizim açımızdan da çok özel ve özellikli bir gün. 10 Ocak, hem Çalışan Gazeteciler günü hem de aynı zamanda Türkiye’ye özel olmak üzere İdareciler günü. Dolayısıyla, Gazetecilerin günü ile Valilerin, kaymakamların, yöneticilerin, idarecilerin gününün aynı olması ve ikisinin de sadece Türkiye’ye has günler olması benim açımdan 10 Ocak’ın en anlamlı yönüdür. Artık Batmanımızda gelenekselleşmiş olan 10 Ocak’ta basın mensuplarımızla bir araya geliriz” dedi.

“STM PROJESİ ÖRNEK OLACAK”

Batman’ın Türkiye’ye model olacağını kaydeden Vali Canalp, proje olarak planladıkları Batman Sivil Toplum Merkezi ( STM) hakkında bilgi verdi.Vali Canalp, “İçerisinde şehit dernekleri, basın dernekleri de dahil, basın kuruluşları da dahil, bütün sivil toplum kuruluşlarından tutun, bağımsız şekilde, müstakil şekilde çalışan bütün sivil toplum kuruluşları da dahil olmak üzere, bütün sivil toplumu beraber bir araya getirecek. Örnek olarak Eczacılar Odası gibi, belki Muhasebeciler Odası gibi odaları da kendi içerisinde bir araya getirecek bir merkez. Ortak kullanım alanları olacak. Kafeteryası, ortak toplantı salonları, ortak derslikler olacak. Her sivil toplum kuruluşuna da aynı zamanda kendisine ait müstakil, yaklaşık 25-27 metrekare kadar civarında bir oda vereceğiz ama aynı zamanda bu şekildeki ortak kullanım alanlarından herkes de faydalanacak. Bu merkezimizin ihalesini bugün çıkardık. İnşallah Şubat sonu gibi de beraberce hepimiz gider STM’nin temelini atarız ve bu şekilde inşallah Türkiye’de örnek olacak bir projeyi beraber hayata geçiririz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.