Arı yetiştiricileri bilgilendirildi

Batman’ın Sason ilçesinde arı yetiştiricilerine yönelik Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Arı yetiştiricileri bilgilendirildi
Yayınlama: 18.01.2024 13:43:58
Düzenleme: 18.01.2024 13:44
37
A+
A-

Sason Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şanverdi, TARSİM Van Bölge Müdürü Meriç Özdemir, Batman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Çetin Doyar ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda, TARSİM Van Bölge Müdürü Meriç Özdemir, arı yetiştiricilerine TARSİM’in faydaları, üreticilere katkıları, başvuru süreci ve sigortanın kapsamı konularını anlattı. Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şanverdi, Sason’da ciddi oranda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricisi bulunduğunu, ayrıca arı varlığının yüzde 70’inin de Sason’da olduğunu aktarırken, Van Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla çiftçileri bilgilendirdiklerini belirtti. Batman için arıcılığın önemine dikkat çeken Şanverdi “Arıcılık ilimiz için çok önemli. Kovanlarımızın sönmemesi, zarar görmemesi açısından üreticilerin desteklenmesi için sigorta yaptırmaları önem arz ediyor” dedi. Batman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Çetin Doyar, arıcılığın sürdürülebilir şekilde yapılabilmesi için TARSİM’in gerekli olduğunu aktardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.