“Batman’ı üretim karargahı yapacağız”

Kenti yatırımcı dostu bir şehir haline getireceklerini belirten Batman milletvekili Ferhat Nasıroğlu, “Yatırım ve yatırımcı dostu bir şehir olmanın yanında memleketimizi üretim karargahına dönüştürme gayreti içerisinde de olmalıyız” dedi.

“Batman’ı üretim karargahı yapacağız”
Yayınlama: 03.01.2024 14:26:19
64
A+
A-

“PROJELERE DESTEK OLALIM”

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile birlikte Batman’daki temasları kapsamında Necat Nasıroğlu Külliyesindeki Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen, ‘Biz Büyük Bir Aileyiz Buluşması’na katıldı. Programda konuşan Milletvekili Nasıroğlu, üretim dostu ve yatırımcı dostu bir şehir olmamız gerektiğini ve bu noktada kurum müdürleri, STK ve vatandaşlara da önemli görevlerin düştüğünü belirtti. Nasıroğlu, “Girişimcilerin ve işletmelerin üretim ve istihdama yönelik projelerine destek olalım. Bu noktada kurum müdürlerine, idarecilere ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bizler Batman’a gelen yatırımcıların sorunlarını çözmeliyiz. Yatırımcının ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik verip sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olursak şehrin ekonomik potansiyelini daha da artırmış oluruz. Hep beraber bu kenti yatırımcı dostu bir şehir yapalım” dedi.

“GENÇLERİMİZE YATIRIM YAPARSAK NİCE AZİZ SANCARLAR ÇIKAR”

Gelecekte Batman’ın çok farklı yerlere geleceğine inandığının altını çizen Nasıroğlu, Batman’ın gelecek 30 yılı ve ilerisi için planlamalar yaptıklarını anlattı. Nasıroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Teknoloji ve yazılım ülkemizde ve dünyada vazgeçilmez bir güç haline geldi. Bundan dolayı gençlerimizi teknolojiyle, dijital ve mobil dünyayla buluşturmayı hedefliyoruz. Sadece teknolojiyi kullanan bir gençlik değil, teknolojiyi icat eden yazılım ve kodlama yapabilen bir gençlik olmalı. Biz gençlerimize yatırım yaptıkça bu ülkeden daha nice Aziz Sancarlar, çıkar. İlkokul, ortaokul ve liseden itibaren öğrencilerimizi teknoloji ve yazılım alanında  yetişmeleri için adımlar atıyoruz. Bilim ve teknolojiye yön veren nesilleri yetiştirmek adına Batman’da bilim ve teknoloji sınıfları kurduk. Bu çerçevede bir de Batman’a bir Bilim Merkezi inşa ediyoruz. Teknolojiyi sadece tüketen değil, yerli ve milli eserlerle yarınlara ışık olacak nesillerin temelini hep birlikte oluşturacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.