“Beden eğitim öğretmenleri rol modeldir”

Okulumda Sağlıklı Besleniyorum, Hareketli Yaşam ve Fiziksel Aktivite bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

“Beden eğitim öğretmenleri rol modeldir”
Yayınlama: 04.01.2024 13:39:22
31
A+
A-

Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Beden Eğitimi Okul Zümre Başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Müdür Kurtaran, beden eğitimi öğretmenlerine özverili çalışmışlarından dolayı onlara teşekkür etti. Toplantıda yeni yıla ilişkin iyi dileklerini paylaşan Kurtaran, öğretmenlerin fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusundaki bakanlık genelgesine göre hareket etmelerinin önemini vurguladı. Kurtaran, beden eğitimi öğretmenlerinin öğrenciler için rol model olduğunu ve beden eğitiminin sadece fiziksel değil, aynı zamanda karakter eğitimi olduğunu belirtti. Batman’ın genç nüfusa sahip bir şehir olduğunu hatırlatan Kurtaran, çocukların yeteneklerine göre yönlendirilmesi gerektiğini ve bu konuda okul idaresinin ve kendisinin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.

İSGB Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Hareketli Yaşam ve Fiziksel Aktivite Koordinatörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mesut Utkucu, “Fiziksel Aktivite, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” konusunda sunum yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.