Çölyak hastalarına fırın ve cafe hizmeti

Batman Belediyesi Çamlıtepe mahallesinde bulunan Yaşam Parkı içerisinde çölyak hastalarına glütensiz ekmek fırını ve cafe hizmeti verecek.

Çölyak hastalarına fırın ve cafe hizmeti
Yayınlama: 23.01.2024 16:57:26
Düzenleme: 23.01.2024 17:06
128
A+
A-

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in katılımıyla, Çamlıtepe Mahallesi Yaşam Park’ta ‘Glütensiz Ekmek Fırını ve Cafe Projesi’nin lansmanı gerçekleştirildi. Lansman törenine Vali Ekrem Canalp ve eşi Ayten Canalp’in yanı sıra, AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, bazı siyasi parti temsilcileri, STK başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, çölyak hastaları ile vatandaşlar katıldı. Batman Belediyesi olarak çölyak hastalarına her ay düzenli gıda desteğinde bulunduklarını belirten Vali Ekrem Canalp, “Çölyak hastalarına yönelik açmış olduğumuz bu fırın ve bu cafe Türkiye’de tek değil. Biz bunu hizmete koyduğumuz zaman Batman Belediyesi olarak bu hizmeti tek veren belediye olmayacağız. Bugün burada açacağımız bu tesis, aynı zamanda bu şekildeki rahatsızlıklara karşı da toplumsal bilincin ortaya çıkmasına fayda sağlayacak olan bir tesis olacak” dedi.

“HER AY ÜCRETSİZ GLÜTENSİZ ÜRÜNLER VERİLECEK”

Çölyak hastalarına 17 çeşit glütensiz ürünlerin verileceğini kaydeden Vali Canalp, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her ay 10 adet glütensiz ekmek ve 17 glütensiz değişik ürünü kendilerine koli halinde ücretsiz olarak her ay düzenli şekilde vereceğiz. Yine aynı şekilde, glüten sıkıntısı olan, ihtiyacını kendi giderebilecek olan, maddi durumu iyi olan vatandaşlarımız da gelip buradan, 17 çeşit glütensiz ürünü, hem de ekmeği buradan temin etme imkanına kavuşacaklar. Diğer vatandaşlarımız da bu parka, bu kapıya geldikleri zaman, bizzat kendisi bu glütensiz ürün nasıl bir şeymiş, bunu bizzat sıcak sıcak, taze taze tatma imkanına kavuşmuş olacaklar” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.