“Durmadan, yorulmadan Batman için çalışacağız”

Batman’da, Valilik ile belediye işbirliğiyle Proje Koordinasyon Merkezi açıldı. Merkez açılışında konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, az oturup, az konuşup çok iş yapan bir anlayışa sahip olduklarını belirterek, Batman’a güzel şeyler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

 “Durmadan, yorulmadan Batman için çalışacağız”
Yayınlama: 07.01.2024 13:38:56
22
A+
A-

Durmadan yorulmadan Batman için çalıştıklarını anlatan Nasıroğlu, şehrin giriş ve çıkış yolları için çalışma başlattıklarını dile getirdi. Batman Çayı Islah projesi kapsamında çalışmalara başlanıldığını anımsatan Nasıroğlu şunları söyledi: “Batman Çayı ıslah projesi dedik. Hemen çalışmaları başlattık. Batman Sol Sahil projesi dedik. Geçen sene takipçisi olup sulamayı devreye aldık.  İluh deresinde yaşanan selden dolayı da projelerimizi hazırladık. İnşallah kısa sürede bu konuda da somut adımları devreye sokacağız. Etap etap projelerini hazırladığımız yerlerin de inşaatını başlatarak olası sel facialarının önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BATMAN’IN VİZYONUNU ÇİZİYORUZ”

Batman’ın ana sorunlarıyla ilgili iradelerini ortaya koyduklarının altını çizen Nasıroğlu, “Projelerimizi aklın ve bilimin ışığında hazırlayıp hayata geçiriyoruz. Bunlara gerektiği ödenekleri ve gerekli desteği de sağlıyoruz. Batman’ın yeni anlayışı, yeni vizyonu bu olacak. Cek cak olmayacak. Az konuşacağız, gidip yapıp vatandaşın hizmetine sunacağız. Hayata geçirdiğimiz projelerle toplumun her kesimine dokunuyoruz ve Batman’ı iyi yerlere getirecek projelerin altına imza atıyoruz. Biz 2050 yılına kadar Batman’ın vizyonunu çiziyoruz. Batman’ı nereye taşıyacağımızı, hedeflerimizi ve yapacaklarımızı masaya yatırıp sonra da somut hale getirip projelendiriyoruz. Daha sonra da projeleri hayata geçirerek vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

“PLANLI HAREKET EDİYORUZ “

Büyükşehir olabilmenin önündeki en büyük etkenin birlikte ve planlı hareket etmek olduğunu belirten Nasıroğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Planlı ve ortak akılla hareket etmeliyiz. Birlikte hareket etme kültürümüz olmalı. Aslında bu anlayış büyükşehir olmanın en önemli adımıdır. Bir kentte bütün kurumlar ortak bir paydada buluşup bir araya gelebilirse, herkes aynı şekilde aynı yönde mücadele verip birbirinin sırtından yük alabiliyorsa o şehir artık büyükşehir olmuş demektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.