Gazze’ye özgürlük konvoyu

Batman’daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Gazze’de yaşanan vahşete ve insanlık dramına dikkat çekmek için binlerce araçla konvoy düzenlendi.

Gazze’ye özgürlük konvoyu
Yayınlama: 28.01.2024 12:15:25
32
A+
A-

Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve bölgedeki zulme karşı farkındalık oluşturmak amacıyla, Esentepe Külliye Cami önünde başlayan araç konvoyu şehir turu attı. Batman’da İslami Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde gerçekleştiren konvoy, Esentepe Külliye Cami önünde başlayarak çevre yolu, Körük Kavşağı, Batman Belediyesi, Turgut  Özal  Bulvarı’nın ardından TPAO bulvarında son buldu.

Burada düzenlenen basın açıklamasını Batman’daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları adına Nurettin Teymur okudu. Teymur, “İnsanlığın öldüğü Gazze çocuklarının açlık ve susuzlukla ölüme terk edildiği, bütün Dünya’nın Refah sınır kapısının Mısır tarafından Gazze’yi seyrettiği, 8 milyar insanın bir utanç duvarını aşamadığı şu günlerde, bizler hükümetlerimizin sessizliğine ve de emperyalizmin zulmüne karşı Filistin’in, Aksa’nın, Gazze’nin yanında olduğumuzu göstermek için bugün Batman İslami Sivil Toplum Kuruluşları olarak buradayız. Burada oluşumuzla Rabbimiz katında af olunmayı umuyoruz. Bizler Gazze’nin ölmesine sessiz kalmayacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu zulüm devam ettikçe biz Gazze’nin sesi olmaya devam edeceğiz. Bir gün yürüyüşle, tüm gün boykotla, bir gün konferansla, bugün konvoyla bir araya geldik ve İnşallah yakın bir gün de zafer coşkusu ile bir araya geleceğiz. Rabbim bizi o güne kavuşanlardan eylesin. Ağır ambargo altında ölüme terk edilen, çocuk, yaşlı, genç tüm kardeşlerimiz için; Başta ülkemiz yöneticileri olmak üzere Refah sınır kapısından yardımların geçmesi için her şeyi yapmalarını vicdanlı tüm dünya liderlerinden bekliyoruz. Bugün çığlıklara kapattığınız kulaklarınız, görmek istemeyen gözleriniz ve zulme rızaya sebep koltuk sevdana, sizi son yüzyılda esamisi okunmayan ve belki de ileride lanet okunacak liderler haline getirecektir. Gelin bu zillet libasını giymeyin. Yaptırımlarla, sadece vatandaşıyla değil devletler olarak boykotlarla, zulmün karşısında her platformda durmak sureti ile sadece ve sadece Allah rızası için Gazze’ye ses verin ve kapıların açılmasını sağlayın. Sağlayın ki, bir utanç karesi olan Refah utanç duvarının öbür yakasına yardımlar ulaşsın. İnsanlar ve insanlık o duvarın altında kalmasın” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.