“Katı atık çöpleri ıslah edilmeli”

Batman Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Argunağa, Batman Belediyesine ait Raman Dağı katı atık çöp sahasından yayılan atık pis sularının çevreyi tehdit ettiğini söyledi.

“Katı atık çöpleri ıslah edilmeli”
Yayınlama: 07.01.2024 15:29:45
Düzenleme: 07.01.2024 15:30
89
A+
A-

Pis atık çöp sularının ciddi çevre kirliliğine ve pis kokulara neden olduğunu ifade eden Argunağa, “Geçmiş yıllarda ıslahı için yıllarca mücadele verdiğimiz katı atık çöp sahasından kaynaklanan atık suların, Binatlı (Bilheyder) Akça (Tılmıs) köyleri önünden geçip İluh Deresine karışmasına karşın ilgili kurumların koruyucu hiçbir önlem almamasını vahim bir durum olarak değerlendiriyoruz. Söz konusu pis atık çöp suları ciddi çevre kirliliğine, pis kokulara neden oluyor. Duyarlı vatandaşların girişimlerine rağmen atık suların ber tarafı için çalışmalar yapılmaması kabul edilemez. Kilometrelerce akıp giden ve çevreyi alabildiğince kirleten atık suların toplum ve çevre sağlığı açısından ne denli zararlı olduğu açık bir gerçekliktir” dedi.

“SORUNLARA DUYARSIZ KALMAYACAĞIZ”

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği ve Batman Çevre Platformu olarak, Binatlı köylülerinin tepkilerine duyarsız kalan ve sorunun çözümü için hiçbir çabaları olmayan kamu kurumlarını göreve çağırdıklarını belirten Başkan Argunağa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, atıkların bertaraf edilmesine ve çöplerden elektrik elde edilmesine sevinmiş, bütün ilçe ve beldelerimizin de çöplerinin alana taşınarak bertarafını talep etmiştik. Bu önemli çevre sorununa duyarsız kalmayacağız. Batman Valiliğini, Batman Belediyesini, iktidar ve muhalefet tüm milletvekilleri ve siyasi partilerin il yöneticilerini, Batman İl Sağlık, Çevre Şehircilik İklim Müdürlüklerini, İl Mahallî Çevre Kurulunu, yerel ve yaygın medya ile halkımızı bu konuda duyarlı olmaya, sorunun çözümü için üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.