“Sağlık atamaları sayısı yetersiz”

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Batman Şube eşbaşkanı Cihan Tüzün, sağlık hizmetlerine alınacak personel sayısının yetersiz olduğunu belirtti.

“Sağlık atamaları sayısı yetersiz”
Yayınlama: 31.01.2024 16:16:12
70
A+
A-

“YENİ ALIMLAR İHTİYACI KARŞILAMIYOR”

Yüzbinlerce atama bekleyen sağlık emekçisinin olduğunu belirten SES Başkan Şube Eşbaşkanı Cihan Tüzün, sağlık hizmetinin nitelikli sürdürülebilmesi için alınacak personel sayısının azlığına dikkat çekti. Eşbaşkan Tüzün, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 15 bin hemşire, 8 bini sürekli işçi olmak üzere çeşitli branşlarda toplamda 35 bin yeni sağlık personeli kamuya alınacağını duyurdu. Bu sayı sağlık hizmetinin nitelikli sürdürülebilmesi için yeterli değildi. Ağır çalışma koşulları ve ekonomik sıkıntı çeken sağlık emekçileri ülkeden kaçmanın yollarını aramaktadır. Çalışma koşullarının düzeltilmesi için alınacak yeni personel sayısı ihtiyacı karşılamamaktadır” dedi.

“SAĞLIKÇILAR MOBBİNG ALTINDA ÇALIŞIYOR”

Atama bekleyen sağlık emekçileri ne de halka müjde diye açıklanan oranlar ihtiyacı karşılamadığını belirten Tüzün, “Üstelik yüz binlerce sağlık emekçisi atama beklerken az sayıda sağlık emekçisinin atanması kabul edilmez. Ülkemizde sağlık ve sosyal hizmet emekçileri; düşük ücretler, uzun çalışma süreleri, mobbing altında çalışmaktadırlar. Sağlık emekçilerinin sayısının OECD ortalamasına kadrolu güvenceli olarak çıkarılması, sağlıklı ve güvenlikli çalışma ortamlarının oluşması için mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.