“Su problemi için çözüm üretiyoruz”

Yeni açılan su sondajları ve Çamlıtepe-2 deposunu besleyecek yeni hat çalışmalarını yerinde inceleyen Batman Valisi Ekrem Canalp, kentin su problemine ilişkin çok esaslı ve köklü bir çalışma yaptıklarını belirtti.

“Su problemi için çözüm üretiyoruz”
Yayınlama: 30.01.2024 16:46:42
398
A+
A-

SU SIKINTISINA İLAVE KATKI…

Yaz aylarında kentin su sıkıntısı yaşadığını belirten Vali Canalp, Batman’ın su ihtiyacını gerektiği şekilde karşılamak için ara çözümlere de ihtiyaç olduğunu ifade etti. 100 metre derinliğinde iki adet sondaj kuyudan verimli, nitelikli ve kaliteli su elde ettiklerini kaydeden Canalp, “Elde etmiş olduğumuz bu suyu, bu şekildeki borular vasıtasıyla bizim 20 bin metreküp ana depomuza buradan suyumuzu basacağız ve bundan sonra şehirde suyun dağılımını yapacağız. Bu sağlayacağımız ilave bir destek ile bu şehirde yaz aylarında yaşamış olduğumuz su sıkıntısına ilave bir katkı sağlayacaktır” dedi.

“KAÇAK SU KULLANANLARA YASAL İŞLEM”

Yaz aylarında özellikle de tüketimin artmasında israf ve onun dışında özellikle kaçak kullanımıyla ilgili çalışma yürütüyoruz. Yürütmüş olduğumuz bu çalışma çerçevesinde de kaçak su kullanan vatandaşlarımıza gerekli cezai, yasal işlemleri uyguluyoruz. Yüksek oranlı cezalandırmaları da yaptırmaktan geri durmayacağımız. Tarlaları şebeke suyundan sulamak gibi böyle enteresan durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunların da tespitlerini yaptık ve bu şekilde tespit etmiş olduğumuz kişilere de çok yoğun cezai müeyyideler de uyguladık” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.