YATAK KAPASİTESİ 720’YE ÇIKARILDI

Yeşiltepe mahallesinde Yeşiltepe Aile Sağlık Merkezi’nin açılışında konuşan milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 500 yataklı yeni Devlet hastane kapasitesinin 720’ye çıkarıldığı müjdesini verdi.

YATAK KAPASİTESİ 720’YE ÇIKARILDI
Yayınlama: 24.01.2024 16:29:08
984
A+
A-

25 DÖNÜM ÜZERİNE DIŞ FAKÜLTESİ…

Türkiye’nin sağlık alanında çağ atladığını ve sağlık alanındaki sorunların büyük oranda çözüldüğünü belirten milletvekili Nasıroğlu, inşaatı devam eden 500 yataklı hastanenin kapasitesinin artırılacağı müjdesi verdi. Nasıroğlu, “İnşaatı devam eden 500 yataklı hastanemiz için Sağlık Bakanımız ile görüştük. Hastanemizi 720 yataklı devasa bir hastaneye dönüştüreceğiz. Yine inşaatı devam eden hastanemizin yanında yapılmasını planladığımız 25 bin metrekare alanı olan modern bir diş fakültesi içinde gerekli görüşmeleri yaptık. Yatırım programına alındı. İnşallah bu sene içerisinde temelini de hep beraber atacağız. Bu girişimler tıp fakültesinin de ilk adımıdır” dedi.

BYPASS AMELİYATLARI BAŞLADI…

Batman’da 12 adet sağlık yatırımı projesinin devam ettiğini ve proje tutarının 1 milyar 975 milyon lira olduğunu ifade eden Nasıroğlu, Batman’da Bypass ameliyatlarının da sene başında yapılmaya başlandığını sözlerine ekledi. Bypass ameliyatı ile önemli bir sağlık ihtiyacının da giderildiğini belirten Nasıroğlu, dört hastanın sağlığına da kavuştuğunu aktardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.