“Yatırımlara karşı değiliz”

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, kentte yapılan yatırımlara karşı olmadıklarını ve kamuoyunda kendilerine yönelik böyle bir algının yaratılmasının doğru olmadığını ifade ettiler.

“Yatırımlara karşı değiliz”
Yayınlama: 28.01.2024 12:27:30
59
A+
A-

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Derneğimize yönelik kamuoyunda yanlış algı oluşturma konusunu görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdik. Şehrimizdeki çevre sorunlarının da istişare edildiği toplantıda gündemde olan OSB’ler meselesi, Batman Çayı Islah Projesi diye duyurulan çalışmalar, Batman Raman Dağındaki kent çöp toplama alanından kaynaklı atık sular, 2024 yılı içerisinde yapabileceğimiz faaliyetler, Batman çayı havzasındaki bitki örtüsüne yönelik müdahale konuları üzerinde görüş alışverişinde bulunulmuştur. Batman kamuoyunun da malumu olduğu gibi, 2001 yılından bu yana derneğimiz, Batmanımızın yaşanabilir bir kent olması mücadelesini vermektedir. Bu güne kadar bütün yönetimlerimiz, gönüllülük temelinde, büyük özveriyle hiç bir kişisel çıkar beklemeden ve siyasi hiç bir amaç gütmeden, her türlü tehdide rağmen bu kentin daha yaşanabilir bir geleceği için mücadele vermiştir. Kamuoyunda büyük itibar duyulan derneğimiz, sadece çevre konusunda değil, kentimiz ile ilgili her konuda duyarlılık göstermektedir” denildi.

“ÇEVRECİLER HEDEF GÖSTERİLİYOR”

Bu güne kadar çevre açısından sürdürebilirliliği olan, doğaya zarar vermeyen hiçbir yatırıma karşı çıkmadıklarını belirten çevreciler, “Buna rağmen kamuoyunda ‘çevrecilerin yatırımlara karşı olduğu’ algısının yaratılmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Batman Çevre Gönüllüleri Derneği olarak; doğamızın dengesini ve ekosistemi bozan, betonlaştırma ve kirliliğe yol açan hiç bir projeyi onaylamıyor, tüm çalışmalarda kentin bütün yöneticileri ve dinamik güçleriyle istişare ve ortak aklı savunuyor, bütün çalışmalarda doğa, çevre, ekoloji ve özellikle halk sağlığının esas alınması için, yapıcı ve yol gösterici önerilerde bulunuyoruz. Mazisi tertemiz ve itibar sahibi olan derneğimize yönelik hiç bir haksız eleştiriyi kabul etmiyoruz. Derneğimizi kamuoyunda ötekileştirip, yalnızlaştırma ve çevrecilerin hedef gösterildiğinin farkındayız. Derneğimiz yaptığı çalışmalardan dolayı kendisine yönelik haksızlığı hiçbir zaman kabul etmemiştir. Niyetimiz, amacımız bellidir. Daha yaşanabilir bir Batman için geçmişte olduğu gibi, gece gündüz ve engel tanımadan ibadet olarak gördüğümüz çevre mücadelesine devam edeceğiz” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.