Yemek kazanının başına geçip döner kesti

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aşevinin açılışını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, burada gönderilecek yemekleri kaplara koyarak dağıtıma hazırladı, ardınd  an döner kesen personele yardım etti.

Yemek kazanının başına geçip döner kesti
Yayınlama: 03.01.2024 16:04:41
378
A+
A-

BAKAN GÖKTAŞ, BÖREK YAPTI…

Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aşevinin açılışını gerçekleştiren Bakan Göktaş, Vali Ekrem Canalp’ten faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. Göktaş, daha sonra mutfak bölümüne inerek incelemelerde bulundu. Personelle görüşen Göktaş, kazanların başına geçerek önce bir aileye gönderilecek yemeği kaplara koyarak dağıtıma hazırladı, ardından döner kesen personele yardım etti. Bakan Göktaş, aşevinin ardından Güneykent Aile Destek Merkezi’ne geçti. Burada çalışmalara ilişkin bilgi alan Göktaş, unutulan sanatlar arasında yer alan filografi eğitimi alan kursiyerleri ziyaret etti. Tel ve çivi kullanarak ahşap bir plaka üzerine yapılan el sanatı filografiyi deneyen Bakan Göktaş, kursiyerlerden biri tarafından başlanan ay yıldız motifli çalışmanın son çivilerini çakarak çalışmayı tamamladı. Ardından merkezin mutfak bölümüne geçen Göktaş, burada “Şam böreği” adı verilen yöresel böreğin yapımına yardım etti. Göktaş, yaptığı börekleri davetlilere ikram etti.

“YENİLİKÇİ PROJELER GELİŞTİRİYORUZ “

Ziyaretinin sonunda açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, üreten, ailesine ve ülkesine katma değer katan kadınların varlığının önemine vurgu yaptı. Kadınların ekonomiye, üretime katılımlarına destek olmayı sürdüreceklerini ifade eden Göktaş, “Etkin ve kapsayıcı politikalar üreterek tüm kesimlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılama gayreti içindeyiz. Dinamik, kapsayıcı ve proaktif bir yaklaşımla sosyal hizmetler alanında yenilikçi programlar ve projeler geliştiriyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.