“Yurt dışına meyve ve sebze ihraç ediyoruz”

Batman Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 2023 yılında Sebze ve Meyve Toptancılar Hali’ne 168 bin ton gıda girişinin sağlandığı ve 72 esnafın hizmet verdiği hal yerleşkesinde 33 belediye personeli görev aldığı ifade edildi.

“Yurt dışına meyve ve sebze ihraç ediyoruz”
Yayınlama: 14.01.2024 14:52:20
39
A+
A-

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in taleplerine olumlu yanıt verdiğini belirten Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı Abit Taymur: “Esnaf olarak Valimiz Ekrem Canalp’ten otopark ve bazı ihtiyaçlarımızın giderilmesi noktasında talepte bulunmuştuk. Çok şükür taleplerimiz bir biryerine getirildi. Kendilerine şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

“BÖLGENİN EN BÜYÜK HALİ KONUMUNDAYIZ”

Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı Abit Taymur, Batman’ın uluslararası yol güzergahında bulunduğunu, bununla beraber stratejik bir konuma da sahip olduğuna dikkat çekti. Taymur, “Batman Sebze ve Meyve Toptancılar Hali, bölgenin en büyük hali konumunda. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan il ve ilçelerin meyve ve sebze ihtiyacını Batman olarak biz karşılıyoruz” dedi.

“EN ECUZ MEYVEYİ BATMANLILAR TÜKETİYOR”

Türkiye’de en ucuz meyve ve sebze satışının Batman’da gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Abid Taymur, “Diğer illerde domates, limon, patates gibi sebzeleri 5-10 TL arasında bulamazsınız. Bunun nedeni ise Batman dışındaki illerde alınan kâr marjıdır. İlimiz dışında alınan kâr marjı yüzde 25-30’larda iken, Batman’da bu rakam yüzde 2-3 seviyelerindedir. Esnafımız, rekabetçi ruhuyla hareket ederken bu da fiyatlaraolumlu yansıyarak vatandaşların lehine sonuçlanıyor” diye kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.