197 Kişilik ekiple arızalara müdahale ettiler

Dicle Elektrik, kar yağışıyla baş gösteren olumsuz hava koşullarının neden olduğu iletim hattı kopması ve direk devrilmelerine en kısa sürede müdahale edebilmek için 55 araç ve 197 kişilik acil müdahale ekibi oluşturdu.

197 Kişilik ekiple arızalara müdahale ettiler
Yayınlama: 01.02.2024 13:10:15
29
A+
A-

Ekipler, karın 3 metre seviyelerine ulaştığı ve ulaşımın güçleştiği bölgelerde, hediklerle donanıp görev yerlerine yaya olarak etti.

68 ACİL MÜDAHALE EKİBİ KURULDU…

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan altı ilde kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji sunma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik, olumsuz hava koşulları altında abonelerini enerjisiz bırakmamak için çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Ülke genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle önlemlerini arttıran dağıtım şirketinin hizmet bölgesinde yer alan Şırnak ve Siirt’in yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 3 metreye ulaştı. Kar ve fırtına bu illerin yanı sıra Diyarbakır ve Batman’da da etkili olunca elektrik şebekesi bu durumdan olumsuz etkilendi. Bunun üzerine Dicle Elektrik, 55 araç ve 197 personel ile 68 acil müdahale ekibi kurdu.

ÖNLEYİCİ BAKIM ÇALIŞMALARI ETKİLİ OLDU

Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Batman’ın Sason ilçesinde de iletim hatlarının kopmasından kaynaklanan arızalar 5 personel ve 2 araçtan oluşan 2 ekibin müdahalesi ile kısa sürede giderildi. Kış öncesi arıza önleyici bakım onarım çalışmaları sayesinde arıza sayısının düşük olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, mevsim itibarıyla hava muhalefetinden kaynaklı olarak önümüzdeki günlerde yaşanabilecek arızaları zamanında giderebilmek için tüm ekiplerinin 7/24 hazır olduğuna da dikkat çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.